Siellä alkoi satamalakko

Katsotaan miten naurattaa kun kaupoista loppuu sun mielipstokses ja ei tule uutta tavaraa yrittäjien liikkeeseen1.3 alkaa sitten linja-autolakkokin
599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaupoista loppuu ulkomaan tuotteet,vienti ei vedä tehtaat laittaa väkeä pakkolomalle

Äänestä
  • Menee kartonki saha Andriz työntekijöitä pakkolomalle, kaupassa ei ole ulkomaan tomaatteja banaaneja yms

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Menee kartonki saha Andriz työntekijöitä pakkolomalle, kaupassa ei ole ulkomaan tomaatteja banaaneja yms

    Helppo soittaa suuta,tuttuja on ollut töissä ja on edelleekin

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Helppo soittaa suuta,tuttuja on ollut töissä ja on edelleekin

    Tiedot kulkee ilman poliitikkoja ja warkaus lehteä

    Äänestä

Satamaan samanlaiset robotit hoitamaan työt kuin Lontoossa. Ei tarvis kuunnella ahtaajien vinkumista ja tavara liikkuis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Katsotaan miten naurattaa kun kaupoista loppuu sun mielipstokses ja ei tule uutta tavaraa yrittäjien liikkeeseen1.3 alkaa sitten linja-autolakkokin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu