Onko kyseinen firma mennyt nurin,kun ei myönnä pukalainoja enää ja muutenkin heidän sivut ei toimi
Vippit.fi konkurssi
9
1341
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvin mahdollista kun jo pidemmän aikaan kaikki 3 heidän sivuistaan ollut alhaalla.
- Anonyymi
Mitenköhän avoimien laskujen kanssa,mikäli sieltä vippiä ottanut
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitenköhän avoimien laskujen kanssa,mikäli sieltä vippiä ottanut
Itse en maksa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Itse en maksa
Muutkin pikavipparit valtio ajaa konkurssiin opr-finance, gfmoney, blue finance, top finance
Valtion seuranta olematonta, niin rikolliset pääsee huijaan lainanottajia ja sijoittajia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muutkin pikavipparit valtio ajaa konkurssiin opr-finance, gfmoney, blue finance, top finance
Valtion seuranta olematonta, niin rikolliset pääsee huijaan lainanottajia ja sijoittajia.Eihän jonkun luuseriluotto.comin pyörimiseen kuulu sen kummemmin valtion resursseja käyttöä.
Kyllä se hoituu itsestään. Jos luotonvalvonta ei toimi, niin luottotappiot ovat liian isoja ja firma kaatuu. Jos yhtiön palveluita ei tarvita, se kaatuu. Jne - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän jonkun luuseriluotto.comin pyörimiseen kuulu sen kummemmin valtion resursseja käyttöä.
Kyllä se hoituu itsestään. Jos luotonvalvonta ei toimi, niin luottotappiot ovat liian isoja ja firma kaatuu. Jos yhtiön palveluita ei tarvita, se kaatuu. JneKun edes kaatuisi, mutta nyt pienellä pääomalla pyörittää lainanantoja niin tarkasti, että saa luottonsa aina takaisin!
Aikaisemmin sijoittajien pääoma ajettiin huolimattomasti melkein nollille, antamalla lainat kelle vaan, tarkistamatta lainaajan taustoja.
Valtio vielä sotki varjopankki vippauksen 20% hintakakatolla. Pikavippari saa kokoupalkkiot ja vuokratulot, ja sijoittajat vuositolkulla turpaansa.
Ainakin opr finance toimii näin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitenköhän avoimien laskujen kanssa,mikäli sieltä vippiä ottanut
Ei ne velat mihinkään katoa.
- Anonyymi
P2Plla on joku vipit.fi ollut. Otin 2022 tuon tapaisesa P2Ptä vippiä. Suomessa P2P on lainsäädoksillä bannattu. Suomeen laadittu laki uudistukset siten että jokainen pärjättävä omillaan tai sosiaaliavustuksilla Kelalta anoen. Suomen rajojen sisäpuolelle kehittynyt mielenkiintoinen tilanne sikäli näiden ukrainalaisien kohdalla auttaminen on valtion varojen ylitse vuotavaa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272860- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321