Sanna pääsi hömppäjengistä SDP puheenjohtajaksi. Kestääkö Sannan ensimmäiset vaalit 2.4.
Demaripapat täällä ainakin kovasti Sannaa kehuu, muutamat. Vaikea tässä vaiheessa sanoa äänestystulosta, kuten jo tekevät. Kapikin on katsonut tuhkasta.
Demaripapat täällä ainakin kovasti Sannaa kehuu, muutamat. Vaikea tässä vaiheessa sanoa äänestystulosta, kuten jo tekevät. Kapikin on katsonut tuhkasta.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Miksi et kehu omiasi sen sijaan, että haukut SDP:a?
Varsinkin koska tämä on Keskusta-palsta jossa olisi tarkoitus keskustella Keskustaan liittyvistä asioista.
Ai niin. Kun kannatus on (kiitos SSS-politiikan v.2015-2019) tällä hetkellä n.10% ei ole juuri syytäkään puhua Keskustasta muuta kuin itku kurkussa. Mihin hävisi puolet kannattajista?
Vastaus: Keskusta sössi Sipilän johdolla ja kansa rankaisi eikä luotto ole vielä palannut, jos palaa koskaan. Sen sijaan nykyinen pääministeri on älykäs ihminen joka on hyvin toiminut kriisiajan pääministerinämme. Se palkinnee hänet ja puolueensa vaaliuurnilla hyvällä äänimäärällä.
20,1 % - 13.8 % = sanot "puoleksi."
Onkohn laskutaidossasi parantamisen varaa.
Ei putin taulukot näihin täsmää.
Näin on.
Oletko hölmö? 2015 kepun suosio 20,1% ja nyt useissa viime gallupeissa 9-10%.
KYLLÄ. Puolet kepun aiemmista kannattajista kannattaa nyt muita puolueita.
Niinpä niin, Ja nyt Kuukleen : suomenuutiset.
Eihän tämä ole muuta kuin persujen propagandistien mellastuspalsta.
Harvoin täällä kukaan keskustelee Suomen Keskustasta.
papat kehuu ja sanna haukkuu boomereiksi 🤣
Demarimuuli Marinin vaalikampanja on alkanut toisten haukkumisella.
Mitäs persupurra muuta tekee kuin haukkua rytkyttää.
Persujen pelot alkaa näkyä pikkuhiljaa ja aivopieut paukkuu.
Hui kun pelottaa.
Marin tuleva valtiovarainministeri Orpn hallituksessa.
hUh eikai, lisää velkaa hömppään.
Turpiin tulee ja selvästi.
Jep, demarit putoavat kanveesiin.
Kyllä persua harmittaa. Hallitus jatkaa suosituimpana kuin mikään hallitus ikinä
Kannatus koostuu lähinnä pissaliisoista , matuista, manneista ja muumio-demukeista. Marinin hallitusta ei siis kannata omillaan toimeen tulevat ja toisia työllistävät tahot. Mihin sinä kuulut?
Sinä sen sanoit, oikeisto ei tule omalla työllään toimeen.
Siksi tarvitaan työntekijöitä sekä jo eläkeläisiä, että demokratia pystyy painiin herrojen rahanvaltaa vastaan.
Ne rahasäkit kun monesti tulleet perintönä sukupolvelta toiselle ja oikeistoideologia kylkiäisenä.
Eli osta valta ja asemasi rahalla, toiset tehkööt työt.
Kukaan ei kiellä sosialisteja hankkimasta rahavaltaa, perustakaa tuotantolaitoksia ja ryhtykää palkkamaan duunareita maksamalla korkeitapalkkoja että heistäkin tulee rahavaltiaita. Hallituksella ollut 4 vuotta aikaa käyttää yhteiskunnan varoja luoda kannattavaa tuotantoa,ehkä jotain kokemustakin on kuvaputki tehtaasta.
Jokaista suomalaista kohden vauvasta vaariin on tehty velkaa 25000 euroa, köyhille ja rikkaille, hallituksen köyhdytystalkoot.