…gaalamekko 🙈, oli mauton ja ruma. Kolme lasta synnyttäneen naisen kroppa ei kyllä ollut edukseen tuossa vaatteessa, varsinkin kun liukas mekko, tekokuitua? paljasti liikaa ylhäältä ja alhaalta. Erinkin jaksaa aina yllättää pukujensa mauttomuudella, mutta kyllä Nanna ” pesi” Erininkin mennen tullen vaatteella, joka ei sopinut kantajalleen yhtään. Olisiko sopinut kenellekään?
Nanna Karalahden
Anonyymi-ap
1215528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 121
Vanhimmat
Nannan vartalo on ihan hyvä,onhan hän synnyttänyt tähän maailmaan 3 ihanaa pienokaista.Erikan puku on ihan karsee.
Roikko rintoja ei pitäisi kyllä esitellä, oli ne sitten omat tai silikoonitissit, ei liity mitenkään että olisi seksikäs nainen .
Huh, hirveän näköinen! Johan tuo pesee mauttomuudessaan Erikan.
Mitä muuten Erikalla nyt oli päällään, vai oliko mitään?
Sofia Belorfin tissit roikkuu,vaikka ei hänellä ole yhtään yhtään lasta.
Olisko hänen aika korjauttaa silikonirintansa.
Erika vei nakuilun jo seuraavalle levelille, nimittäin ei ollut vaatteita eikä Erikaa niiden sisällä tuolla lainkaan.
En kans ymmärrä kun Sofia otti vuosi sitten uudet silikonit, nehän pitäisi olla napakat rinnat eikä roikkua melkein napaan asti.Onko iho jo niin ohueksi mennyt, ettei silikonipussit pysy ylhäällä ja valuvat vaan alas .
Karalahden naama on kyllä ruma, ihmeellisen mallinen nokka!
Gekkosella on juttua, veistellään Sofian silikonirinnoilla. Sieltä löytyi myös muutoma hauska kommentti.
Oliko kinesioteippiviritys päässyt uusintakierrokselle?
Oliko Sofiakin gaalassa?
Karalahtiska istuu tyylisilmänsä päällä 🫣. Kaveerasiko liian kauan tyylittömän Martinan kanssa?
Toinen rinta Sofialla roikkuu vielä enemmän.
Nannan vartalo on samanlainen kuin monilla synnyttäneillä, jotka ovat kutakuinkin päässeet mittoihinsa, mutta eivät ole enää timmejä, varsinkaan tuollaiseen vaatteesen. Oli kyllä hirveän näköinen riepu tuo juhlapuku 🙈.
Tuon kun Martinakin ymmärtäisi ja muistaisi...
Saunatakki, kolttu? Lyhyt ja paljastava
Kaula-aukko voisi olla vähemmän avara. Tai sitten laittaa kunnon teipit, että mekko pysyisi paikoillaan 🐸😀
Joko kerrot enemmän tästä sylttytehtaan Gekkosesta? 😀🤡
Nanna on kaunis, Hänellä on iloinen hymy ja hän on sympaattisen oloinen ihminen.
Olkoon vaan, mutta asuvalinta oli väärä ja ruma.
Danny.
Takafjöösa koko akka!!
Niin muuten on! Näyttää ihan 6 kuukautta sitten muumioituneelta erika wikmanilta
On sillä kaksi, Ylivieskan ajoilta, teiniraskauksia, eri isät, huostassa ovat...
Siivoustakki, suojapuku sikalaan...
Patologin suojatakki
Rumat kasvot, aivan leikkauksen tarpeessa oleva ruma kotkan nokka!
Voiko olla tyhmempää nimeä, kun Nanna? Meilläpäin sanottiin aina oikein hyvän panon jälkeen, että kyllä teki nannaa!!!!!
Nannalla on varsinaiset riipputissit,rintaliivejäkin on kaiken kokoisille tisseille,jospa Jere pitää roikku tisseistä ,mites alahuulet,roikkuuko
Danny on naisten mies ollut aina,saa minkäikäisen naisen haluaa,aina nuorta saa mutta harvoin tosi vanhaa
Kyllähän se Jerellekin on tehnyt nannaa,kun on painanut hevosnaamaa
Danny on äijä, vaihtoi Erikan Helmiin, on aika nuorta lihaa
Onko Nanna myös Munahaukka, roikkotissi, pitäiskö ottaa silarit, tyyliin Maisa Törppö
Erika on seksikäs nainen, uraputkessa🤗
Kyllähän Nannaan voisi yhtyä,ei kai Jere sitä pilalle polkenut
Kyllähän Nanna voisi antaa hyvät kyydit
Danny on vanhan liiton panomies,on aina vetänyt naisia puoleensa
Gekkoselta; Skandaalijulkkis Sofian nöpönänninsä kuultavat puseron läpi eri korkeuksilla.
"– Kivat ketunnenät, kommentoi eräs seuraaja."
Kaunis Nanna ❤️
😇 Hyvä kun taas ilmestyit! Otahan lääkkeesi!
Mutta Seiskan kuvassa mitä siellä rintojen välissä näkyi? Oudon näköinen dekoltee oli.
Samaa katsoin. Hyvin outo viritelmä, varmaan jotain lähtenyt pois paikoiltaan?
Sinällään ei tuo mekko mikään aivan karsea ole, Nannalla vaan oli huono ryhti kuvissa ja jotain omituista tapahtunut aluspukeutumisen kanssa mitä tulee dekolteehen ja rintoihin.
Vähän olisi voinut tuunata asua ja ommella kaula-aukkoa vähemmän antavaksi ja samoin halkiota, ettei se tule ihan vesirajaan, niin olisi ollut aivan säädyllinen mekko.
Niin, ja samalla hän voisi poiketa optikolla.
Arvostan Nannaa.
…ja Nannan tyylitajua, vai 😂?
Joo posket kuin nasulla grillivartaassa siis WIKMANILLA
Ei ole kaunis.
En viitsi sanoa miltä näyttää, mut kaikkee muuta ku kaunis.
Sääliksi käy Iita-Miina-Nannuskan ja ukkonsa lapsia, tulee niistä varmasti rumia, kun on tuollaiset pärtönaamaiset vanhemmat.
Kankaalla päällystetty rautalanka, joka kiertää vartalon ympäri ja jolla tuetaan rintoja.
Sitkeästi on painanut töitä Nanna vaikka on kolme pientä lasta, arvostan häntä suuresti .
Nanna on puolikalju ja yhtä tyylitön kuin ex-ystävänsä Martinakin.
Jos olisi ex-ystävä niin et täällä Nannaa haukkuisi. Mutta kun ovat ystäviä edelleen ja olivat juuri yhdessä hiihtämässäkin niin sen takia Martinan haterit tekivät haukkumaketjun Nannastakin. Kas kun vainoajat ottavat vainoamansa henkilön kaikki lähipiirinkin hampaisiinsa. Se on yksi vainoajan tunnusmerkki.
Ajatella, että oikein hiihtämässä olivat? Muistatko edes, että milloin? 😄
Muista lääkkeet!
Eiköhän se kalju löydy Sofialta. Näkyy selvästi, kun on tekokarvoja napittanut joka paikkaan. Usein myös peruukki päässä.
Taas tämä pakkomielle Martinaan...
Lääkkeenjakaja paikalla, Martinan hateri.
Millä ne lehmät hiihti?
Mitä sillä on siellä rintojen välissä siinä seiskan kuvassa? Nanna ei ole kyllä mitenkään kasvoiltaan kaunis. Hampaat olisi ainakin hyvä laminoida.
Kyllä siinä paikat alkaa roikkuu kun Jere kaivaa isolla kauhalla. Tosin Nanna ei ole vasta kun 35.20v ikää lisää niin näyttää Päivi Räsäselle.
Verratkaapa Nanna Karalahden ja Petra Ollin mekkoja. Samanlainen kaula-aukko mutta täysin eri luokkaa. nannalta unohtunut rintaliivit ja kaula-aukon pienennys. Törkeen näköinen. Eikö äitikään sanonut mitään tuosta asusta. Jos on imettänyt kolme lasta niin ei ole rinnat enää esittely kunnossa.
Nannalta on unohtunut tyylitaju, sekä tilannepukeutumisen säännöt. Oliko edes kunnon kokovartalopeiliä, kun tuossa pukuhirvityksesä lähti juhlimaan?
Petra on tyylikäs verrattuna noihin variksepelättimiin - miten joillain ei ole mitään tyylitajua?
Ja on tuo Petra tyylikäs, vaikka ei edes vertailisi mihinkään.
Ois pitäny Nannan nakata roikkutissinsä olalleen ja teipata ne sinne kiinni.
Nannalla taitaa roikkua muutkin kun tissit
Tulee variksenpelätin mieleen. Kuin kirveellä veistetyn kropan päälle kiedottu lurexia.
Eikä edes lurexin näköistä, vaan jotain sähköistä ja ohutta jumppatrikoota 🙈.
Minusta Nanna oli oikein tyylikäs ja seksikäs ja hänessä ei todellakaan näy se, että on synnyttänyt jo kolme lasta. No häntä tuskin näkyy siellä markettien karkkihyllyillä toisin kuin suurin osa lihavista äideistä tekee....
Nyt kyllä puhut täyttö soopaa 🤣. Taidat tietää sen itsekin?
Jos nyt joku kokee epäoikeudenmukaisuudeksi kun haukutaan. Sitä varten nämä gaalat kai on, koska niihin kutsutaan kaikenmaailman seiska-julkkiksia, joilla ei ole itse aiheen kanssa mitään tekemistä. Pienet on piirit kun tuollaisia porukoita saavat kasaan kuvattavaksi.
Saahan noita pukuja arvostella. Jos jonkun mielestä Nannan puku oli tyylikäs ja sopiva gaalaan, sekä sopi Nannalle, niin suosittelen silmälääkärillä käyntiä 🧐.
Naama venyy samoin kun tissit.
Niinpä. Oli kuin tyhjät nahkakintaat sieltä kaula-aukosta kurkistelisi. Kumpikin eri korkeudelta. Mutta mikä ihmeen naru siellä toisen kärpäslätkän alla roikkuu?
Kohotusviipale irronnut.
Missä ne sun kinttaat roikkuu, navassa vai? Vai onko vain roiskeläpät lintallaan.
Kankaalla päällystetty rautalanka, joka kiertää vartalon ympäri ja sillä nostetaan tissit ylös.
Päivän paras,miehillä roikkuu pallit,nannalla nisät
Kuralahdet on suunnattoman tyhmiä rumiluksia....Jere Kuralahti on ehdolla eduskuntaan idiootin Jalliksen paskapuolueen listoilta...vajaakit saaatana..haaaahahaha
suomi on täynnä samanlaisia, eli kyllä sitä joku äänestää !
Paraskin hah, hah, haa... haukkumassa ihmisiä, katsoisi peiliin.
Nanna on kaunis nainen. Mekko ei ollut ihan nappivalinta, mutta ei se Nannan loistoa himmentänyt. Nanna on kaunis nainen!
Mutta hänellä oli vääränlainen vaate. Jos Karalahti nähdään eduskunnassa, niin toivottavasti linnan juhlissa, Nannalla on kunnollinen ja kaunis iltapuku. Tuo gaalassa nähty riepu oli hirveä 🙈.
Ei ole kaunis. Ruma nenä ja kasvot kokonaisuudessaan kuin kirveellä veistetyt, ei naiselliset, vois tuurata Ronn Mossia.
Nanna on seksikäs nainen,jolle kyllä voisi antautua,takaapäin olisi mukava yhtyä,voisi tehdä nannaa🤣
Apua millaista tekstiä täällä.
Osuin tänne vahingossa ja ensimmäistä kertaa näin ihan oikeasti millaista on tuollainen täysin järjetön ja ilkeä naisten arvostelu - jota tekee NAISET toisilleen!
Että mikä helvetti teitä vaivaa? Roikkotissit? Siis mitääää helv...siis oon ennen kaikkee kauhistunut siitä, että on edes olemassa noin vähäjärkisiä naisia, jotka ihan oikeesti kirjoittaa nettipalstoille toisten naisten rinnoista ja ylipäätään ulkonäöstä tohon sävyyn.
Eikö teille tule kauhea olo itsestänne?
Ettekö ymmärrä miten säälittävää tollanen haukkuminen on?
Jos on itsellä itesekritiikki niin olematon, että tuon näköisellä vaatteella lähtee juhlatilaisuuteen, pitää olla luonnetta sen verran, että ottaa kitisemättä arvostelut vastaan.
Että ihan ensimmäistä kertaa täällä olet 🤣😆? Taas olet täällä puhumassa skeidaa.
Samaa mieltä, pitäisi kyllä katsoa peiliin juhliin lähtiessä. Nannassa sinänsä ei ole mitään vikaa, persoonallisen näköinen nainen, ei kaunis eikä ruma. Tuo karsea kolttu ei vaan ollut nappivalinta hänelle, eikä olisi ollut kenellekään muullekaan. Riepu, se tuo mekko oli. Juhlapuvusta kaukana 🫣.
…ei täällä pelkkiä naisia ole. Nuo tissikommentit tulevat yleensä miehiltä, että äläpäs yleistä.
Jykevät piirteet.
Nanna on Ridge Forresterin siskopuoli.
Miten to Nanna on noin vanhan näköinen, silmän ympärillä on hirveät rypyt .Onko edes nainen 40 vuotta ?
Hyvin kasvot ainakin kiiltää ja hampaat voisi kyllä käydä valkasemassa, on kuitenkin omat kauniit hampaat eikä tekareita suussa.
Mamman äiti on vieläkin hyvin kaunis ja onhan Nanna kans hyvän näköinen .
Nanna täytti juuri joulukuussa 35.
Ihan noita-akan näköinen ja yhtä ruma kuin ukkonsa.
Äidillä ihan pantava perse. Tytöstä ei voi samaa sanoa..
Sallikaa nauraa
https://fi-fi.facebook.com/kamalahti/
http://karalahtiskat.blogspot.com/2015/01/poika-hutkii-isa-tutkii-eli-me.html
Tyhjäntoimittaja akka ottaa kaikki irti turhan julkkiksen mainoksestaan
Tekareita ne ovat implantitkin.
Nanna on vielä nuori ja viaton
KylläNannan äitiin voisi yhtyä,edestä ja takaavoisi painaa
Oikeet miehet ei joistakin vaatteiden malleista ja muodeista turhaan valita.
https://fi-seiska-cdn-pro.seiska.fi/files/styles/article_page_image_770px_wide/s3/inline-images/2023/07/DSC_3524.jpg
Minä ainakin peuhaisin todella mielelläni lakanoissa Karalahden Sannan kanssa. Laittaisin vaikka paljaalla, jos Sanna pyytäisi.
Sanna ja Nanna, melkein kuin siskokset.
Niinpä muuten olivat! Tosin Nannan puvun helma ulottui pidemmälle kuin pääministerin vesirajamekko. Kaula-aukko oli molemmilla hyvinkin antelias, vaikka ei ollut mitään, mitä esitellä.
Nanna vois ottaa silarit niin kuin ponttooni tissi Maisa Törppö
Ihan oikeasti on nämä ihmiset aikuisia, niin kauhea naisvihaa kuin vain voi.. Voi jeesus...
Pahaa mieltään täällä vain purkavat, eihän kukaan normaali terve ihminen tuollaisia kirjoittele, mitä täältä saamme lukea.
Jerellä on kyllä hyvä kroppa.
Vanha käppärähän tuo näyttää olevan nistin ja spurgun risteytys
https://i.media.fi/incoming/thrsou/7056181.jpg/alternates/FREE_960/7056181.jpg
Jerellä paksu vaan ei pitkä?
Eiköhän viina ja huumeet ole tehneet tehtävänsä tuonkin nysäkullin osalta
Eikö ihmiset nykyään osaa muuta kuin puuttua muiden asioihin.. Pitäkää vaan huolta omista asioistanne ja niin edespäin.
Nanna on kaunis nainen, mutta mekko oli kyllä outo. Tai siis ihan kamalan näköinen.
Nanna ei ole kaunis. Kirveellä veistetty kasvot, pitkä naama. Puku oli täysi floppi. Tissinpidikeremmi näkyi, tissit eri paria ja eri korkeudella. Kuin lumppu koko nainen asussaan.
Vain parta puuttuu niin miehestä menisi.
myötähäpeää aiheutti moinen navettatakki
Mietin monesti, unohtavatko tän tyyppisten aiheiden kommentoijat puhuvansa ihmisistä.
Vieläkö Martinan kanssa vetävät ihmisten rahoja ja ilman mitään vastinetta.
Hyvin miesmäinen nainen, kuivannäköinen, jopa ruma olemus sekä velkaakin on heillä paljon.
Vakka kantensa on valinnut. Miten seisonta kun ikääkin jo herralla on.
Miten voi eduskuntaan edes pyrkiä kun on jos ties mitä rikosta taustalla.
Maksut maksamatta, ja lapset eriarvoisessa asemassa maailmalla.
Tässä on yksi suomen turhin pariskunta.
Miksi siiis olet niin kovin kiinnostunut? Tuon ensimmäisessä lauseessa mainitsemasi Martinan takiako? No tottakai. Esitit muuten valheellisen väitteen tuossa ensimmäisessä lauseessa, mutta se lienee sinulle vakio. Toki Iltalehti ja Seiska avittaa näitä nettikiusaajia jutuillaan, joilla ei ole päätä eikä häntää.
Jokerien tanssityttö etsii uutta tolloa