Ihastuin Valossa yhteen 56v mieheen. Kirjoiteltiin paljon ja meillä oli paljon yhteistä. Sitten hän vaikeni. Sain muutaman viestin. Valitteli kiireitä ja someähkyä.
Tiesin hänen löytäneen toisen. Poistuin takavasemmalle. Toivotin hyvää jatkoa.
Opin, etten kirjoittele kenekään kanssa kovin pitkään. Siinäkin voi tulla ihastuminen. Näissä äpeissä polttaa vaan näppinsä. Vieläkin sattuu.
F50
Jäi vähän ikävä
6
217
Vastaukset
No ei se ole sitten sekään äppi yhtään kummempi kuin muutkaan seuranhakuäpit. Samat ihmiset niissä taitaa kaikissa pyöriä. Yhtä tylyä käytöstä jokaisessa. Ulkomaalaisten kanssa tulee aina mätsi ja juttelu alkaa, kunnes tajuaa siinä että kusetusta on kuitenkin, taikka tuskin kuitenkaan ikinä nähdään, kun asuu jossakin tuhansien kilsojen päässä, vaikka ei olisikaan kusetus. Suomalaisten kanssa ei natsaa yhtään.
- Anonyymi
Näille ulkomaalaisille en edes vastaa, eipä riitä kielitaitokaan.
Nyt vasta aukes silmät, kun luin näistä penkittäistä ja murustelijoista. Aluksi annetaan ymmärtää, että kiinnostusta on ja sitten kadotaan, kunnes taas laitetaan viestiä ja kokeillaan omia mahkuja. Mä en vaan ymmärrä tätä kissa-hiiri-leikkiä. Kyllä tätä varmaan naisetkin tekee, mutta en vaan ymmärrä aikuisilta tätä touhua. Siis jos elämästä on jo hiukan kokemusta, niin pitäisi ymmärtää ettei leikitä ihmisten tunteilla.
- Anonyymi
Kauppakeskus Valo sijaitsee Lahdessa.
Mies housuun kuseksiva spurgu Liipolasta.- Anonyymi
Tiedän, että Lahdessa on kauppakeskus Valo. Nyt tarkoitan treffisovellusta. Kannattaa menna ajoissa vessaan, niin ei tuu pissit housuun. Kävin Liipolassa 2kk sitten. Ei näkyny Elvistä.
- Anonyymi
Hyvän koulun kävit. Jos etsit mies ystävä ei kirjotella soitetaan ja tavataan ihan elävänä ihmisenä.Kohtamatta henkilöä,on aina vaara.Kuhan tapaa aikaa, Sitä kärsii aina joku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2083242- 582746
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk172409Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I192386- 2422354
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2602085Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve621845Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841820Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401802Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161769