Mitä on virtuaaliurheilu ja missä siihen voi tutustua?

Anonyymi-ap

Nyt on kuulemma viimeisintä muotia lyödä vetoa esport peleistä ja virtuaaliurheilusta? Mitäs ihmettä se edes on?

3

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      KVG :) "Virtuaalisissa otteluissa voi vilahtaa tuttujen urheilutähtien, pelaajien ja joukkueiden nimiä sekä niiden värejä. Jopa otteluiden areenana toimivat stadionit voivat muistuttaa lähes kuvantarkasti oikean elämän esikuviaan. Virtuaaliurheilun ottelut ja kilpailut ovatkin siis saaneet inspiraationsa oikeasta elämästä.

      Jokainen urheilulaji on muodostettu simuloimaan mahdollisimman tarkasti aitoa urheilutilannetta. Lisäksi virtuaaliurheiluotteluihin on yhdistetty korkealaatuinen ääniraitaa ja grafiikkaa pyörittävää motoriikka, joka tuottaa sujuvaa ja realistista 3D-näkymää ottelusta. Tietokoneanimaatio on erittäin tarkka kopio oikeasta urheilutapahtumasta."

      Se on vähän niinkuin kolikkopelit mutta videomuodossa. Katsot peliä joka näyttää vähän videopeliltä ja sitten lyöt vetoa sen ottelun tapahtumista. Satunnaisgeneraattori pyörittää peliä niin, että se on täysin sattumanvaraista ja toimii niinkuin oikeatkin urheilutapahtumat ja niiden live-vedonlyönti.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Vissiin trolli koko aloitus. Kuinka tyhmä pitää olla jos ei tiedä E-urheilua 🤣

        Ap:n oma spämmiketju omine kommenteineen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3577
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2684
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2607
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2408
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      91
      2337
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      248
      2082
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      43
      1902
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1759
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1471
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1408
    Aihe