Tehtiin pari viikkoa sitten pallolaajennus ja nyt olen sairauslomalla viikon. Olen keväällä valmistumassa ammattiin missä on kolmivuorotyötä melkein joka paikassa. Palkkaako mua nyt kukaan tämän jälkeen. Onko kokemusta?
Kolmivuorotyö ja sepelvaltimotauti?
3
196
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai sinun työnhakutilanteessasi tarvitse tautejasi ja niihin saatua hoitoa esiin tuoda?
Pallolaajennuksen jälkeen ollaan yleensä täysin työkykyisiä monen monet vuodet.
Mahdollinen työnantaja voi määrätä sinun lääkärin tutkimukseen ennen palkkaamista. Työnantajalle ei silti mene tietoa terveysasioistasi. Lääkäri voi vain esittää työnantajalle, ettei sinua pitäisi palkata. Mutta pallolaajennus ei todellakaan ole sellainen syy, ettei palkattaisi kolmivuorotyöhön, ellet sitten ole lentokapteeni tai veturinkuljettaja. - Anonyymi
No nythän sinä olet sairausloman jälkeen elämäsi kunnossa. Veri virtaa vapaasti , ja et väsähtele.
- Anonyymi
On kuitenkin muistettava, että sepelvaltimotauti ei parane. Suurimmat tukokset voidaan avata pallolaajennuksella, mutta pienempiä jää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1087017
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324158törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/353620Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3971930- 321447
- 351438
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi531295Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121068Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721035Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11990