Tehtiin pari viikkoa sitten pallolaajennus ja nyt olen sairauslomalla viikon. Olen keväällä valmistumassa ammattiin missä on kolmivuorotyötä melkein joka paikassa. Palkkaako mua nyt kukaan tämän jälkeen. Onko kokemusta?
Kolmivuorotyö ja sepelvaltimotauti?
3
287
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai sinun työnhakutilanteessasi tarvitse tautejasi ja niihin saatua hoitoa esiin tuoda?
Pallolaajennuksen jälkeen ollaan yleensä täysin työkykyisiä monen monet vuodet.
Mahdollinen työnantaja voi määrätä sinun lääkärin tutkimukseen ennen palkkaamista. Työnantajalle ei silti mene tietoa terveysasioistasi. Lääkäri voi vain esittää työnantajalle, ettei sinua pitäisi palkata. Mutta pallolaajennus ei todellakaan ole sellainen syy, ettei palkattaisi kolmivuorotyöhön, ellet sitten ole lentokapteeni tai veturinkuljettaja. - Anonyymi
No nythän sinä olet sairausloman jälkeen elämäsi kunnossa. Veri virtaa vapaasti , ja et väsähtele.
- Anonyymi
On kuitenkin muistettava, että sepelvaltimotauti ei parane. Suurimmat tukokset voidaan avata pallolaajennuksella, mutta pienempiä jää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622542Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant979811Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537713Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1926221Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645820Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,585307Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515203HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214853Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074554