Oli juttu jonka otsikko oli jotain, NÄITÄ ETUUKSIA YRITETÄÄN HUIJATA ENITEN!
Itse kuulun ryhmään joka joutuu hakemaan kelalta "etuuksia". Minulla on kuitenkin myös pankissa varallisuutta muutamia KILOJA!
Mietin vain minkä helvetin takia ne minun taloustiedot ei näy Kelan sivulla omassa palvelussa! Kun haen uutta tukea seuraavalle vuodelle, en ilmoita verottajan tiedoissa olevia pankissa olevia rahoja erikseen. Kysyin asiaa eräältä tuttavaltani joka oli töissä Kelan paikallisessa asiointipisteessä ja hän sanoi tietyn määrän joka saa olla Kelan harkinnan varaisessa tuessa ja se ei täyttynyt!
Voi sitä päivää kun saan laittaa kelalle viestin että tukien maksua voi vähentää! Haet tukia tai et, niin aina ole jonkun hampaissa!
Kelan etuudet!
Anonyymi-ap
2
160
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä yrität sanoa? Sinulla kulta harkkojako pankin talletuslokero, jotka tietysti ei näy misäänkö? Kaikki varalisuus rahaa tileillä,omaisuus osakkeet ymm näkyy kuitenkin verotus.Kela pääsee verottajalle kuin saa tietoon omaisuutesi sitä kautta.Jos ei saa tietä mitä pankin lokerot olet tallentanut?Miksi joku yritää huijata,jää kinni kuitenkin ja kiinni jäämisessä,maksamisessa maksaa kovan hinnan.
- Anonyymi
Ei ole kyse mistään kultaharkoista vaan pankissa olevasta rahasta. Tottakai ne näkyy verottajalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1193984SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763305Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.671927SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2191381Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171292Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2261042Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49765- 62706
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20706Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6695