Vanhassa kauppalass & Porokylässä Käånkäälän biohiiltämjön mainehaitta haisi sisällä
Känkäälän biohiiltämö mainehaitan levittäjä
4
73
Vastaukset
- Anonyymi
Mainehaitalta ryhtyä korvauksia hakemaan Känkäälän savustus pönttö levittää savua pitkin kyliä asuntojen sisälle.
- Anonyymi
Nyt alkoi se hyvin tämän laitoksen toiminta. Montakohan kertaa kaupunki joutuu korjailemaan "valuvikoja" vielä. Nyt ei varmaan riitä tämä muutama 30 000-50 000 . Laitetoimittaja ei varmaan osallistu mitenkään tuohon. Syyksi varmaan sanovat käyttövirhe . Mistäpäin kaupunki tämän rahan ottaa? No nipistetään taas vaikka heikompien osalta.
- Anonyymi
Laitoksen kanssa tupelointia alusta lähtien, nyt ei osata edes puita kuivata, tietysti polttamalla lopputulos on nopeampi.
- Anonyymi
Höpöhöpö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353831
- 453430
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082386
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401819