Raision kaupunkikehityspäällikkö Samu Mattila, maksettu valehtelija, kieltää kaiken TS:n haastattelussa. Eli Mustikkamäen tuhoamista byrokraatit todellisuudessa sillä byroossaan suunnittelevat. Lausunnot kuin Venäjältä; Emme me mitään....
Mustikkamäen tuho?
5
283
Vastaukset
- Anonyymi
kita kiinni persu kun et mitään mistään ymmärrä
- Anonyymi
Kaupungin hyväksytyn strategian mukaisesti uudet kaavoitettavat asuntoalu-
eet tiivistävät kaupunkirakennetta, sijoittuvat hyvien liikenneyhteyksien var-
relle sekä ylläpitävät monipuolista tonttitarjontaa. Kaupungin kaavoitusoh-
jelma noudattelee myös kaupunkikehitysjaoston hyväksymää linjausta kau-
pungin strategisten kehittämisalueista.
Kaupunginhallitus hyväksyi yksimielisesti kaavoitusohjelman vuosille 2022-
2024 ohjeellisena noudatettavaksi. Lisäksi kaupunginhallitus yksimielisesti
totesi, että
1. merellistä Raisiota kehitetään luontoarvot huomioiden ja ranta-alueet
säilytetään yhteisessä käytössä ja
2. uudet asuinalueet rakennetaan kaupunkistrategian mukaisesti mm.
luontopolut ja lähimetsät huomioiden
Edellä 21.2.2022 kaupunginhallituksen pöytäkirjasta kopioitua tekstiä.
Eli se metsä on jo hakkuuta odottamassa.
Kamalaa ahneutta! Mattila ja Vainio, Raisio on suurempi kuim koskaan!- Anonyymi
Raisio pistää paikallisesti hiiilinieluja matalaksi.
Vaikka jättäisvät muutaman puun ja kuntoradan, ei se korvaa sitä mitä ulkoilun ja virkistysarvon kannalta menetetään.
Johtajat tykkäävät, että onhan kunnon raisiolaisella auto, mieluiten tietty sähköauto, joten ajelkoot sitten vaikka Kemiönsaarelle metsissä ulkoilemaan.
Ahneita ovat! Mitä enemmän porukkaa, sitä enemmän palvelutarvetta, no, varha hoitaa muutaman....
Ahneuttal - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raisio pistää paikallisesti hiiilinieluja matalaksi.
Vaikka jättäisvät muutaman puun ja kuntoradan, ei se korvaa sitä mitä ulkoilun ja virkistysarvon kannalta menetetään.
Johtajat tykkäävät, että onhan kunnon raisiolaisella auto, mieluiten tietty sähköauto, joten ajelkoot sitten vaikka Kemiönsaarelle metsissä ulkoilemaan.
Ahneita ovat! Mitä enemmän porukkaa, sitä enemmän palvelutarvetta, no, varha hoitaa muutaman....
AhneuttalTuo metsäalue polkuineen ja kuntoratoineen tällä hetkellä on rauhallinen ja miellyttävä ulkoilualue, lähiluontoa parhaimmillaan. Jos alue suurin piirtein kokonaan laitetaan asuinalueeksi, ei jokin pieni jäljelle jätettävä läntti korvaa tämän nykyisen arvoa.
Alue on nyt rauhallinen, ei ole mopojen pärinää, ei puskajuopottelijoita, hongat humisevat kuuset kuiskivat, peipot visertelevät pitkin kesää, tikanpojat kisailevat männyn rungolla, tuulihaukan näkee loppukesästä alueen rajoilla radan varrella, vanamo tuoksuu ja mustikoita riittää, tintit sirkuttavat talvisin. Kun muutetaan asuinalueeksi, pitää tietysti sen verran metsikköä ympärille jättää, että omakotitaloasujaimistolla on koirien kusetuspaikka!
Menetetty!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663112Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111724
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 95958
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849