eu-parlamentissä lähes kaikki marssi ulos kun oli venäjän vuoro puhua paskaa.parkanossa mennään isolla porukalla kuunteleen venäjänkieltä.ja sen jälkeen teebeelle tankkaan.eli tuemme putinia sotaretkellä ukrainassa.hyvä parkano näin pitää toimia .
tänään parkanossa venäjänkielinen tilaisuus.
11
1380
Vastaukset
- Anonyymi
hyvältä näyttää ja paremmaksi muuttuu kun putin valloittaa ukrainan.tämä on yleinen mielipide täällä jumalanseläntakana eli parkanossa.
- Anonyymi
parkanos kaikki puhuu venäjää ja parkanoo
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17757073G
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
näin ukrainan sodan vuosipäivänä.kun tasavallan pressa ja pääministeri kävi laskemas kynttilät ukrainan sodan uhreille se on sopivaa järjestää venäjänkielinen tilaisuus.mutta mitäpä sitä hymyilevältä ämmältä siinä mainoksessa voi vaatia.on sanonta ei voi kauhalla vaati jos on lusikalla annettu.toivottavasti kahvit ja pullat maistu.
- Anonyymi
Eikö parkano ole ku kankaapee Juhantalon valtakuntaa
sielä venäjä muuttuu tekstiilitehtaaks ja vienti Neuvostoliittoon tarkottaa tyätä
oikotyätä vai mikä se oli
- Anonyymi
PARKANON VASTAPAINOKSI
KÄY KIAKKOKAUPUNKEISSA LAUANTAINA
PURRA ESIINTYY JA KERTOO MISSÄ MENNÄÄN ULKOPOLITIIKASSA
mutta vain KIAKKOKAUPUNKEISSA
kertokaa sukulaisille jos asuvat siepäin että menevät jutteleen
Purra. Livenä la 25.2. KIAKKOKAUPUNKIT
https://pbs.twimg.com/media/FpfJiFRXEAEaeWK?format=jpg&name=900x900 - Anonyymi
Pienellä yrittämisellä suomi nousee mahtimaaksi keikenlaisten persujen ja sosialistien kanssa. Toisille tukee ja avustusta kun on keksinyt kannattamattoman pisneksen. Toisille taas työpaikka kunnan ja valtion puolesta. Ukrainaan sitten kanssa pitää lähettää toinen kraktori ja kuorma-auto kun siellä on niille töitä. Ihana Suomi.
- Anonyymi
Ne juhantaloajat oli vähän kökköjä
Sekin kova yrittäjä olisi voinut muutakin kun Bensow Skop - juttuja tehdä ihan oikeita firmoja
Ukrainalaiset lähtee takas ne ei ole osma leita
Mää oon Tammelantorilla ny odotetaan Purraa
Äänestän Joakim Vigeliusta nuori
Tampere on viree kaupunki
Mun suku on välikylästä kovelahdesta riitialasta
Mutta opiskelin Turuus jossa Purrakin se ei siellä ollut poliitikko vaan vihreä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne juhantaloajat oli vähän kökköjä
Sekin kova yrittäjä olisi voinut muutakin kun Bensow Skop - juttuja tehdä ihan oikeita firmoja
Ukrainalaiset lähtee takas ne ei ole osma leita
Mää oon Tammelantorilla ny odotetaan Purraa
Äänestän Joakim Vigeliusta nuori
Tampere on viree kaupunki
Mun suku on välikylästä kovelahdesta riitialasta
Mutta opiskelin Turuus jossa Purrakin se ei siellä ollut poliitikko vaan vihreäJaa sää oot niitä. En yhtään enään ihmettele
- Anonyymi
eikös se ollut aikoinaan ukrainalainen komppania .joka hyökkäs suomeen .mut koko porukka jäi raatteen tielle .pitää niitä nyt vähä avustaa että pärjäävät jotenki sille ylimieliselle kääpiölle .oliko se joku putin.
- Anonyymi
Hyvä että otetaan kaikki huomioon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2233298- 582786
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk172429Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I202409Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve691893Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841830Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401802Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161779Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.841622Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65955