Ei ota kierroksis

Anonyymi-ap

Moottori 2.0td rf7j kylmänä lähtee turbo mukaan, mutta lämpöisenä on turbo ikäänkuin pois pelistä. Autoon vaihdettu kansitiiviste, kun vuoti öljyä, ja nyt moottori kasas ja ajoa vaille nii tämmöset oireet ilmaantui, lähtee hyvin käyntiin, ei savuta, ei vika koodia.
Purkamisen yhteydessä yksi havainto, korkeapaine pumppu oli 2hammasta väärässä! Ja auto toimii hyvin Nyt pumppu on merkissä ja ei toimi!!

6

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ihan sama aihe, ja en löytänyt palstalta asiaan liittyvää, joten
      olisin kysynyt viimasuojasta, eli ns. vällystä.
      Käytättekö sellaista talvella Mazda 6:ssa ??
      Iskäni on ns."vanhan koulukunnan teknikko" ja koska on aikaisemmin käyttänyt sellaista rankalaisissa, vanhoissa menopeleissä, käyttää nyt sellaista myös 2000 luvun Mazdassa.
      Eikö nykyajan öljyt ja pakkasnesteet ainakin täällä etelä-Suomessa kestä ilman vällyäkin ??? Ja eikö tuollaista käytetty aikaisemmin lähinnä kun pakkaset ylittivät -20C.
      Pelkään että moottori kuumenee liikaa, ja rikkoo jotain koneesta.

      • Anonyymi

        Toi välly/viimasuojain on 70 ja 80 lukujen teknikoiden luomuksia, joita ei nykyautot tarvitse. Ilmanvirtaus on suunniteltu niin ettei nesteet jäädy ja moottori pysyy lämpimänä. Enemmän haittaa voi saada aikaan, l'mmöt nousevat herkästi Mazdassakin.

        Kerro iskällesi että opiskelee hiukan 2000 autojen jäähdytyksestä !


      • Anonyymi

        No nyt on varma kevään merkki, naapurin Mazda mies otti tuulisuojan pois keulalta, ei enää taivuttele pyyhkimiä ja jätti jopa liian ison pipankin kotiin.

        Hyvää kevättä palstalaisille !!


      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        🍑 ­N­­­y­­m­­­f­­o­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#177570986

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ei tarvetta käyttää, mutta jos käyttää niin kannattaa kuulostella flektiä, jos oikein usein jäähdyttelee nii rätti pois

    • Anonyymi

      "Purkamisen yhteydessä yksi havainto, korkeapaine pumppu oli 2hammasta väärässä! Ja auto toimii hyvin Nyt pumppu on merkissä ja ei toimi!!"

      Paas laittaen se pumppu siihen "väärään" asentoon niin toimii taas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      198
      1562
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      123
      1298
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      53
      1077
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      72
      975
    5. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      52
      893
    6. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      58
      893
    7. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      106
      882
    8. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      45
      879
    9. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      850
    10. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      82
      820
    Aihe