Mikäs tarina tällä autiotalolla on? Miksi on jäänyt autioksi ja ketä siinä on asunut? Monasti oon ajatellut asiaa, kun oon siitä ohitse kulkenut. Joitain vuosia sitten näky olleen myynnissäkin.
Hietasmäen palanut autiotalo
Anonyymi-ap
3
856
Vastaukset
- Anonyymi
Olen ihmetellyt miksi kunta ei ole uhkasakon uhalla vaatinut tuota rötisköä jo aikaa sitten joko kunnostettavaksi tai purettavaksi. Omistajalla lienee siis hyvät suhteet kunnan ylimpään johtoon.
- Anonyymi
Talon omistaa kehitysvammainen mies joka on saanut sen perintönä, mutta ei ole pystynyt asumaan siellä tai huolehtimaan siitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1196354Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816177Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie696050Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443972Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482395Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1211420- 121261
- 1871098
- 61907