YLE teki henkilökuvan Riikka Purrasta

Pitkä lukupaketti viikonlopun iloksi. "Puurtaja Purra"
Mielenkiintoista varsinkin sen osalta kun avataan sitä ketkä kuuluvat hänen ns. lähipiiriinsä. Eihän YLE täysin puolueetonto juttua persuista kykene tekemään, mutta ihan lukemisen arvoinen tämä henkilökuva kuitenkin on:

https://yle.fi/a/74-20019516
6124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"Parikin Ylen haastattelemaa perussuomalaista kertoo, että puolueen yhteistyökumppaneita halutaan suojella, koska julkinen yhteistyö vaikuttaisi tutkijan urakehitykseen"

Tuo lause kertoo kuinka huonossa kunnossa Suomen henkinen tila. Akateemiset ihmiset pelkäävät että heidät "canceloidaan" jos he tekevät yhteistyötä jonkun puolueen kanssa. wokejen cancel kulttuuri on todella surullista ja tuhoisaa sanan ja ajatuksenvapauden kannalta. Toivottavasti siihen tulee pian muutos!

Äänestä
  • Yhteistyökumppanienkin puolesta on siis uhriuduttava? Vai nämä väitetyt "akateemiset ihmiset" siis häpeävät persuuttaan itsekin eivätkä kehtaa seistä suorina aatteensa takana?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Yhteistyökumppanienkin puolesta on siis uhriuduttava? Vai nämä väitetyt "akateemiset ihmiset" siis häpeävät persuuttaan itsekin eivätkä kehtaa seistä suorina aatteensa takana?

    EU-fanaatikot ovat pirullinen vastus. Ei saisi sanoa totuutta EU:sta. Melkein sama juttu kuin Venäjän suhteen eräiden muiden kohdalla. Idelistisia hörhöjä kummassakin suunnassa.

    Äänestä

  • 😋😍😋😍😋😍😋😍😋

    😋 ­­­N­­y­m­­f­­­o­­­m­­­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17758469m

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

ketä vittuu kiinnostaa edes natsipersut ja ruma riikka.

Äänestä

Jos joku ei ole vielä lukenut YLE:n juttua, niin tuosta vaan linkkiä uutiseen auki. Lukemisen arvoinen henkilökuva.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pitkä lukupaketti viikonlopun iloksi. "Puurtaja Purra"
Mielenkiintoista varsinkin sen osalta kun avataan sitä ketkä kuuluvat hänen ns. lähipiiriinsä. Eihän YLE täysin puolueetonto juttua persuista kykene tekemään, mutta ihan lukemisen arvoinen tämä henkilökuva kuitenkin on:

https://yle.fi/a/74-20019516

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu