Luvaneet verohelpotuksia köyhille ja polttoaineen hintoihin roimia alennuksia, SDP on kuulemma syypää tähän huonoon elämäntyyliin
Pesuja ne on
Anonyymi-ap
790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Helppo se on luvata, kun tietävät jatkavansa oppositiossa.
Persuista tuli kännykällä kirjoittamalla pesuja 🤣🤣🤣
Oletimme, että olet perustanut pesulan, no puihin meni sekin yritys.
Ei huonoja lupauksia ja toteutuksia työssä käyville ihmisille. Tietysti narkkareille ja vötkylöillehän nämä ei käy.
Ovat tosiaan lupailleet ja vaatineet vaikka mitä, eivät kuitenkaan ole valmiita ajamaan sellaista politiikkaa mistä suut vaahdossa möykkäävät.
Näin juuri. Mielestäni työssä käyville on lupaukset toteutuneet. Ja näin se tulee ollakin!!! Veronmaksajathan tätä maata rahoittavat ja pyörittävät. Ei kotona makoilevat, opiskelua ja työtä vieroksuvat elämäntapaintiaanit tai muuten vaan elokapinaa ihannoivat. Kuin myöskään mitkään yrittäjiksi itseään kutsuvat tukieläjät, veronkiertäjät ja vilunkivillet ei pelaa kuin omaan pussiin.
On hyvä että työssä käyviä palkan saajia tuetaan jotta rahaa riittää jaettavaksi ns. vähempiosaisille.
Mitä "pesuja" ??? Mitä taas pestään? Ei ainakaan mattoja kun järvi on jäässä. Oikeinkirjoitusta aloittajalle tai korkki kiinni.