Toivon olevani järjestäytynyt rikollisuuden jäsenenä

Anonyymi-ap

Olen yleensä aina ollut kärsivällinen ja tehnyt parhaani mukaan joitain ihmisryhmiä kohtaan, kunnes mieli napsahti. Uhriuduin perheväkivallan ja kiusaamisen takia. Normaali lapsi muuttui nyt vihaksi. Kiitos siitä ja nyt toivon olevani järjestäytynyt rikollisten jäsenenä.

11

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin se on pojalle kova paikka jos äiti lyä

    • Anonyymi

      Olen menossa samaa kohti. En aio maksaa velkojani. Jään työttömäksi. Sairastun. Maailma on rakkaudeton.

      • Anonyymi

        Omahan on valintasi


    • Anonyymi

      Niin ne heikot sortuu elontiellä.

      No vankilassa sinun ei tarvitse huolehtia mistään, ruokakin tulee eteen kuin tilattuna.

      • Anonyymi

        Ja viidesti päivässä kai jopa


    • Anonyymi

      Onko tää nyt joku Citizen Kane twist?

      • Anonyymi

        Ätminyyvs mitä siitä ajattelit lohkaista?


      • Anonyymi

        Kielitaidottoman ryssän trollin höpötystä.


    • Anonyymi

      Näitä on ikävä lukea aikuisena. Itse elin lapsuuden enemmän henkisen väkivallan alla, isä pieksi äitiä ja koiraa lasten nähden. Menetin sillä luottamuksen muita kohtaan, jonka tajunnut vasta vanhemmalla iällä. Olin rauhaton ja keskittymiskykyni kärsi kokemastani. Elämä on valintoja, hyvistä valinnoista nauttii enemmän.

      Opin vanhemliten kuitenkin suojelemaan heikompia, kun näin läheltä äitini kokeman hädän ja kärsimyksen. Lapsena koin sen enemmän vahvemman oikeudeksi. Turvaton lapsuus jättää aina jälkensä, jossa harvemmin saa tukeakaan omaan tekemiseen. Epävarmuutta synnyttää ja luottamuksen puutetta toisiin.

      Olin joillakin juhannus- reissuilla mukana, joissa oli näitä, jotka valitsi toisen tien. Olin siellä se, joka vältti konfliktit myös vaikutin siihen, ettei niitä syntynyt. Huomannut, että olen enemmän sovitteleva kuin riitelevä mies, ehkä näin lapsuudessa jotain, minkä koin epäreiluksi jne.

      En ole rikolliseen eloon lähtenyt, koska aina tajunnut sen, että sieltä ulos pääseminen on sitten jo todella vaikeaa. Kaveripiirissäni ja tutuissa oli heitä, jotka koki myös sen nurjan puolen mm. vankila eloa. Yhtä kävin jopa tapaamassa uteliaisuuttani, Katajanokka, Kerava ja Lapinlahti (Hki) tulivat tutuiksi.

      Vastuunotto itsestä ja omasta tekemisestä on fiksuutta. Siihen omaan tekemiseen kannattaa enemmän keskittyä kuin lähteä tielle, jossa voi olla arvaamattomia seurauksia. Josta myös läheiset kärsii, kun ovat huolissaan kaikesta tulevasta, joka synnyttää rauhattomuutta myös ympärille.

    • Anonyymi

      Kännissäkö kirjoitit tätä si sulta kai vähintäänkin pitäs löytyä rikollinen tausta että voit päästä järjestäytyneeseen rikollisuuteen edes mukaan NBK:hn liittymiseen ois silloi aikoinaan ollu muistaakseni pääsyvaatimuksena selvittämätön henkirikos jota jonkun uutisoinnin mukaan lievennettiin si henkirikokseen kun meillä Suomessa on todella vähän noita selvittämättömiä henkirikoksia ja muutoin si taas olen noita moottoripyörä kerhoja kuten bandidos canonball helvetinenkelit ja vastaavat pitäny lastentarha kertoina ymmärrän kyllä kyseisten rikollisten syyn niihin mu ei se tarkoita siltikään sitä että se on hyväksyttävä hyväksyttävää

      • Anonyymi

        Höpön höpö. Ainoa demokratia , minkä ihmiset jakaa keskenään on KUOLEMA.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      188
      5081
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1731
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1616
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1497
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1433
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      50
      1137
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      192
      932
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      800
    Aihe