Venäjämieliset mielenosoittajat mahdollisesti maksettu paikalle – täälläkin johtavan keskustan palstalle. Täällä kuitenkin mahdollisen valeoperaation toteuttamisen hyvin vaikeana. mm OikeistoSosDem niin ailahteleva, nyt tukee ns "peräsuosli tuuman ulkona" sosialisteja, vasureita ja vihreitä. Aiemmin ne oli jopa "kirosana" hänelle. Moskova antaa ohjeet suuntiin. Käyttää Putin tyylistä hyökkäilyä muita kirjoittajia kohtaan että nyt olet "Pietarin Tiltu". Heille Halos Tarja pyhälehmä.
Moldovan epävarmassa tilanteessa on kyse
Anonyymi-ap
779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pojat OikeistoSosDem ja Pankkolängvitsi. Niin tietävinään keskustan palstalla.
https://crop.kaleva.fi/45a1wVAjCAKJGIXhcvUYwLI4Hcc=/smart/https://lorien-media-prod.s3.amazonaws.com/images/archive/cartoons/2271983/2022.09.22.11.48.20/4475_24-09-21.jpg
Haista vittu Herra Everstiluutnantti. Äläkä saatana taas uhriudu. Sitä saa mitä tilaa ja verbaalisesti möyhennän sinut milloin tahansa.
Moldovassa on teikäläisiä, meilläkään Ay-liike ei ole kommunisteista puhdistunut mm AKT siinä nyt nyt uhoaa Putin uhoa.
Sinut on kyllä maksettu tänne Pietarin trollitehtaalta. Onneton suomen kielen paljastaa sen. Jopa tänne muuttanut somali kykenee muutaman vuoden oleskelun jälkeen kirjoittamaan parempaa suomenkieltä. Käytätkö jotain venäläistä käännösohjelmaa? Jälki on sen näköistä töks-töks-kieltä.
Niin justiinsa! Kas kun ei persu nyt. Putin ohjaa Ay-liikettä mm ATK niin yhdensuuntaista uhkailut. Rikollisten havaittu kiinnostavan joitain pyrkimyksiä näiden säpiireihin. Myös Putinilla on lonkeroita rikolliseen maailmaan toisten maiden haitaksi.
Korjaan..
Putin ohjaa Ay-liikettä mm AKT niin yhdensuuntaista uhkailut.
AKT jengien ohjailussa. Ei työntekijöiden.