Vesilahtelainen taksikuski eduskuntaan?. Perusteluja olisi hyvä saada siis miksi niin kova hinku vaaleista toisiin päästä älymäelle?.
MIksi pitäisi äänestää
15
362
Vastaukset
- Anonyymi
Onko sillä enään mitään taksia kun ei vahingossakaan ole vastaan tullut. Vai eikä löydy kuskia ajamaan ilmaiseksi kampanjan ajaksi.
- Anonyymi
taksi-tauno kurvaa volkkarilla eduskuntaan vai kuka?
- Anonyymi
Sillähän on nykyään mersu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sillähän on nykyään mersu
taidetaan puhua eri henkilöistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
taidetaan puhua eri henkilöistä
Ei vesilahdessakaan mmontaa takskuskia oo koka eduskuntaan mielii. On sillä mersu nykyyään.
- Anonyymi
Ei eduskunta ole mikään fossiilien saattokoti hankkia se viimeinen eläke kun muuten on eläkemaksunsa minimoinut.
- Anonyymi
Koiran hommasta toiseen koiran hommaan himoitsee, jossa tietty seurapiiri silmäätekevää ja palkka ja muut edut aivan toista luokkaa kun kituuttaa taksi ajojen olemattomilla katteilla ja saada v.ttuilua vielä kaupan päälle. Eikös eduskunnassa ansaitse melko hyvän eläkkeen tekemättä yhtään mitään jos siellä yhdenkin kauden pystyy esittämään samaa teatteria muiden "vaaleilla valittujen saman aatteen klovnien kanssa".
- Anonyymi
Tämän vuoksi uutta verta kepuleihin jos vähän rauhoittuisivat.
Halla-ahon mielestä kyse on keskustan jäsenten välisestä ”selkäänpuukotuksesta”.
– En tiedä ministeri Lintilän alkoholinkäytöstä, mutta kun keskustan jäsenten välistä selkäänpuukotusta katselen, olen iloinen, että olen perussuomalainen enkä kepulainen, Halla-aho sanoo.
– Joku vuotaa kaikki kepun sisäiset keskustelut iltapäivälehdille. Osin tämä liittynee vaalipiirin istuvien kepuedustajien epätoivoiseen kisaan siitä, kuka lähtee huhtikuun alussa, kun kaikki eivät näillä kannatusluvuilla jää, hän jatkaa. - Anonyymi
Ei omilla aivoilla ajatteleva äänestä kepulaista.
- Anonyymi
Väärä puolue , muuten ääneni menisi kylän ainoalle ehdokkaalle. Vaalitentissä liika nikottelukin vei suuremmat mahdollisuudet saada iso jytky kun ei tuntunut olevan mitään järkevää sanottavaa.
- Anonyymi
Kepulit on osin bolsevismin perillisiä, siitä periytyy heille selkään puukotus.
- Anonyymi
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009447546.html?fbclid=IwAR0KuSzQWMlQ7bxx_CH2lRr5U5LgXbcqAmspyP4IwuDnc6xv96NVthOYZ7M
Veronmaksajien rahoilla ryyppää nämä poliitikkoloiset .
- Anonyymi
Taksikuski oli yhteiskuvassa Vanhasen Matin kanssa ei tiennyt pitikö olla päällään vai p.rseellään varmaan nyt kaikki äänestää sitä kun melkein pääsi tappituntumalle ex pääministerin kanssa. Varmaan jotain järkevää keskustelivatkin kepulit keskenään.
- Anonyymi
Voisi sitten opettaa Saarikolle tanhua jos pääsisi eduskuntaan. 65 vuotias mielestäni liian vanha jos tulee valituksi. Mitä tällä on enään annettavana Suomelle jos koko ikänsä asunut Vesilahdessa, eikä ole koskaan edes perhettä saanut perustettua, niin mikä on tietotaito silloin eduskuntatasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135