Kertokaa, että missä tenttikirjassa sosiaalityöstä ja psykologiasta väitetään nämä kaksi Suomen hallituksen, lakien ja peruspalvelujen salaa omaksumat käsitykset:
1. Sukupuoli ei sido mihinkään; lapset pitää opettaa siihen, että seksuaalisesta sukupuolesta voi vaihtaa toiseen; se on kulttuurinen dogma, josta pitää pyrkiä eroon tasavertaisuuden nimissä; sosiaalinen gender ja biologinen sex ovat molemmat kulttuuria konstruktioita, joista voidaan hankkiutua eroon rationaalisella ja liberalistisella tieteellä.
2. Vanhemmuus ei sido mihinkään; kuka tahansa voi olla huoltaja ja lapsen edusta pitää huolen valtio, joka sysää sivuun vanhemmuuteen kykenemättömän perheen; läheissuhde ei kuulu yhdelle taholle; vanhemmuus on kulttuurinen konstruktio, joka on este lapsen edulle ja siitä pitää hankkiutua eroon.
Huostaanotto on kiellettävä ja korvattava perhelaitoksella
Perhe ja sukupuoli uhanalaisina
8
187
Vastaukset
- Anonyymi
Elämme feministipsykoosissa. Kaikki irrationaaliset käsitykset sukupuolirooleista kumpuavat lopulta feminismistä. Feminismi itsessään perustuu virhepäätelmiin.
- Anonyymi
Kleopatra oli eri mieltä !
- Anonyymi
Feminismi lasketaan kuuluvan kulttuurimarxilaisen aatekokoelman piiriin.
- Anonyymi
Tässä on tulos Ylen vuosikausia jatkuneesta kansalaisten aivopesusta!
Nyt jo luullaan yleisesti että nämä vihervasemmiston arvot ovat ne oikeat joiden mukaiseksi pitää muuttaa niin uskonto, kaikki lait, koulut ja yleensä koko yhteiskunta!
Voidaan vain kysyä miksi olemme sallineet näiden aatteiden levitä yhteiskunnan päätöksentekoon asti!!
Alkaa olla kaipuu normaaliin valtava!
- Anonyymi
Ei sun ole pakko vaihtaa sukupuolta !! Voit olla jatkossakin persuköyhä aivovammanen !!
- Anonyymi
Mistä olet saanut päähäsi, että kuka tahansa voisi muka olla huoltaja? Ethän sinäkään voi!
- Anonyymi
Nuo asiat kuuluvat nykyhulluuden piiriiin, ns. kultturimarxilaisuuteen.
Siitä löytyy hyvä esitys Y.Tubessa, sinne hakusanat alla:
heikki uutiset kulttuurimarxilaisuus
Tuossa filmissä, joka on noin 5 ekan hakutuloksen joukossa, on tekstitys suomeksi.
Asiaa tulee nopeasti, joten kannattaa klikata filmiä hiirellä esim. keskiosalta, jolloin se pysähtyy ja ehtii miettimään asiaa. Uudelleen klikkaus jatkaa filmin katselua. - Anonyymi
Lisään vielä vastaukseeni jotain.
Ajatukset löytyvät varmaan jostain saksalaisista ns. Frankfurtilaisen koulukunnan filosofien kirjoitelmista.
Nykyajan pseudotiede sukukupuolen tutkimus (aiemmin naistutkimus) on Suomessakin oikein tieteenala, ainakin Lapin yliopistossa, luultavasti myös ainakin Tampereen yliopistolla. Noista saattaa löytyä jotain tietoa.
On mahdollista, että jo noiden perusjatuksista ajatuksista voidaan johtaa "loogisesti päättelemällä" vaikka mitä hullua. Jo NL:n aikoihin kymmeniä vuosia sitten yritettiin NL:ssä ja Suomessakin tuoda esiin sairaita suunnitelmia perheyksikön murentamisesta ja lasten ottamisesta haltuun valtion aivopesun suorittamiseksi.
Itse en ole noita asioita enempää tutkinut. Jotkut kirjat ovat varmasti yli 100 vuotta vanhoja ja esim. saksankielisiä. Tietäisikö esim. YouTube kanavan tubettaja Matti Simola jotain tästä aiheesta? Hän on kansallismielinen, lähes 70-vuotias henkinen mies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160