Perhe ja sukupuoli uhanalaisina

Kertokaa, että missä tenttikirjassa sosiaalityöstä ja psykologiasta väitetään nämä kaksi Suomen hallituksen, lakien ja peruspalvelujen salaa omaksumat käsitykset:

1. Sukupuoli ei sido mihinkään; lapset pitää opettaa siihen, että seksuaalisesta sukupuolesta voi vaihtaa toiseen; se on kulttuurinen dogma, josta pitää pyrkiä eroon tasavertaisuuden nimissä; sosiaalinen gender ja biologinen sex ovat molemmat kulttuuria konstruktioita, joista voidaan hankkiutua eroon rationaalisella ja liberalistisella tieteellä.

2. Vanhemmuus ei sido mihinkään; kuka tahansa voi olla huoltaja ja lapsen edusta pitää huolen valtio, joka sysää sivuun vanhemmuuteen kykenemättömän perheen; läheissuhde ei kuulu yhdelle taholle; vanhemmuus on kulttuurinen konstruktio, joka on este lapsen edulle ja siitä pitää hankkiutua eroon.

Huostaanotto on kiellettävä ja korvattava perhelaitoksella

8

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämme feministipsykoosissa. Kaikki irrationaaliset käsitykset sukupuolirooleista kumpuavat lopulta feminismistä. Feminismi itsessään perustuu virhepäätelmiin.

      • Anonyymi

        Kleopatra oli eri mieltä !


      • Anonyymi

        Feminismi lasketaan kuuluvan kulttuurimarxilaisen aatekokoelman piiriin.


      • Anonyymi

        Tässä on tulos Ylen vuosikausia jatkuneesta kansalaisten aivopesusta!
        Nyt jo luullaan yleisesti että nämä vihervasemmiston arvot ovat ne oikeat joiden mukaiseksi pitää muuttaa niin uskonto, kaikki lait, koulut ja yleensä koko yhteiskunta!
        Voidaan vain kysyä miksi olemme sallineet näiden aatteiden levitä yhteiskunnan päätöksentekoon asti!!
        Alkaa olla kaipuu normaaliin valtava!


    • Anonyymi

      Ei sun ole pakko vaihtaa sukupuolta !! Voit olla jatkossakin persuköyhä aivovammanen !!

    • Anonyymi

      Mistä olet saanut päähäsi, että kuka tahansa voisi muka olla huoltaja? Ethän sinäkään voi!

    • Anonyymi

      Nuo asiat kuuluvat nykyhulluuden piiriiin, ns. kultturimarxilaisuuteen.
      Siitä löytyy hyvä esitys Y.Tubessa, sinne hakusanat alla:

      heikki uutiset kulttuurimarxilaisuus

      Tuossa filmissä, joka on noin 5 ekan hakutuloksen joukossa, on tekstitys suomeksi.
      Asiaa tulee nopeasti, joten kannattaa klikata filmiä hiirellä esim. keskiosalta, jolloin se pysähtyy ja ehtii miettimään asiaa. Uudelleen klikkaus jatkaa filmin katselua.

    • Anonyymi

      Lisään vielä vastaukseeni jotain.
      Ajatukset löytyvät varmaan jostain saksalaisista ns. Frankfurtilaisen koulukunnan filosofien kirjoitelmista.
      Nykyajan pseudotiede sukukupuolen tutkimus (aiemmin naistutkimus) on Suomessakin oikein tieteenala, ainakin Lapin yliopistossa, luultavasti myös ainakin Tampereen yliopistolla. Noista saattaa löytyä jotain tietoa.

      On mahdollista, että jo noiden perusjatuksista ajatuksista voidaan johtaa "loogisesti päättelemällä" vaikka mitä hullua. Jo NL:n aikoihin kymmeniä vuosia sitten yritettiin NL:ssä ja Suomessakin tuoda esiin sairaita suunnitelmia perheyksikön murentamisesta ja lasten ottamisesta haltuun valtion aivopesun suorittamiseksi.
      Itse en ole noita asioita enempää tutkinut. Jotkut kirjat ovat varmasti yli 100 vuotta vanhoja ja esim. saksankielisiä. Tietäisikö esim. YouTube kanavan tubettaja Matti Simola jotain tästä aiheesta? Hän on kansallismielinen, lähes 70-vuotias henkinen mies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      254
      9522
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7722
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      155
      5319
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      152
      4983
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      59
      4680
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      105
      4360
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      139
      4205
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      174
      2064
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      10
      1965
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      292
      1686
    Aihe