Venäjän kansalaisilla ei ole mitään kytköstä Suomeen ja heille ole koskaan pitänyt sallia ostaa meiltä tonttia, taloa tai kiinteistöä.
Puhutaan Suomeen ja Suomen kansalaisiin kuulumattomista henkilöistö.
Puhutaan ihmisistä jonka kansa ja valtio ei ole millään tavalla kytköksissä Suomeen. Myös valtion kansalaiset joiden maa on vaarallinen meille ja muille.
Ja suomalainen ei voi ostaa venäjältä samalla lailla eikä siellä ole omaisuuden suojaa, valtio on terroristinen. Tässä toinen syy.
Venäjän kansalaisille ei ole koskaan pitänyt antaa lupaa ostaa suomesta kiinteistöä tai tontteja.
11
174
Vastaukset
- Anonyymi
80-90% suomen kansalaisista ei olisi koskaan antanut venäjän kansalaisille lupaa ostaa suomesta.
Voidaan äänestää niin näette saman.- Anonyymi
Kyllä 80-90% kansasta voidaan katsoa antaneen luvan, koska äänesti viime vaaleissa demarit suurimmaksi puolueeksi!!
- Anonyymi
Tämmöinen laki on ollut olemassa iät ja ajat. Virkamiehet vaan eivät ole valvoneet sitä!
- Anonyymi
Suomalaisessa kulttuurissa ei uskalleta sanoa suoraan että pitää nostaa lihaskuntoa että vauhtia jaksaa pitää ne km parempana kuin muut Kaikki testaus ja tutkimus, yliopistot, valmentajat, hiihtoliitto saa katsoa peiliin.
- Anonyymi
Se kuka edes harkitsee ryssille myymistä, pitäisi rangaista Isänmaan petturina.
- Anonyymi
Raha ratkaisee ja isänmallisuus on jo klisee!
- Anonyymi
Voi voi, ei tule tapahtumaan! Päinvastoin. ahneet suomalaiset oikein hinkuvat kauppoja venläisten kanssa, koska heiltä saa monta kertaa suuremman hinnan kuin suomalaisilta!!
- Anonyymi
Vastakysymys esko oli nimen omaan huolissaan venäläisten ajattelusta jos venäläisille ei saisi myydä!Esko tietää nämä jutut!
- Anonyymi
Miksi Suomi ei pakota venäläisten osakkeiden omistuksia, kesämökkejä ja muuta omaisuutta pois maastamme. Suomi ei ole Venäjä. Miksi oligarkkeja ja rikkaita venäläisiä pokkuroidaan yhä?
- Anonyymi
Myöskään ei kenellekään muullekaan. Ei kelleen ulkomaalaisille. Nyt kun on näin tehty, olemme kusessa. Maat myyty, Suomi entinen maa.
- Anonyymi
Ei olisi pitänyt antaa lupaa, ei! Miksi se tehtiin ja ketkä siitä ovat vastuussa? Ja ennenkaikkea miksi hallitus ei ole korjannut tehtyä virhettä ? Toisiko uusi eduskunta ratkaisun asiaan?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2052394
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401582Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1351232Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2881028Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56982Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis302963Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20912- 55906
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19774Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763