Hyvän arvosanan hallituskaudestaan. 40 miljardia velkaa,maa taantumassa, terveydenhoito ajettu alas,työttömiä yli 350 000,nuorten mielenterveys ongelmien räjähdysmäinen kasvu, nuorisoväkivallan hurja kasvu, pelkät korkomenot 2,6 miljardia,ynm,ynm. Saavutuksena sukupuolineutraalit liikennemerkit 53 miljoonaa ja translaki. ONNITTELUT HALLITUKSELLE..
HALLITUS ANTOI ITSELLEEN
5
128
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä puhuja saa musta kin näyttämään valkoiselta.
- Anonyymi
Jos nykyinen hallitus on ollut hyvä, niin minkähänlainen olisi huono hallitus? Tekisikö velkaa vaikka 60 miljardia.. T rahaa on.
- Anonyymi
Hyvin meni kun vielä ehtivät tehdä yhden päätöksen.... VIRKAMIEHILLE TODELLA TUNTUVAN KOROTUKSEN JO ENTUUDESTAAN SUURIIN ANSIOIHIN...PÄÄMINISTERI PUOLUE SDP KUMPPANEINEEN HUUTELEVAT OLEVAN HEIKOMPIOSAISTEN PUOLELLA....JA PASKAT !
EIHÄN NYT TOKI TOTEUTUNUT YLEISEN KOROTUKSEN MUKAAN.
TÄLLE PÄÄTÖKSELLE TULI KIIRE MUTTA VIELÄ SITÄ RAHAA ON !
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/3e63bc6e-cc8b-4f83-86f0-291baa3100e7 - Anonyymi
Höpsis. Paras hallitus tähän mennessä.
Kertokaahan yksikin asia joka olisi mennyt pieleen ?
Aivan.
ette pysty. - Anonyymi
Valtionvelka kasvoi 40 miljardia ( joka vuodelta 10 ) ja joka vuosi 10 milj.aina lisää.
Sote-päätös, 1. maakunta verotus alkaa, 2. hoitoon pääsy huonontunut. 3. Hoitojonot pitenee. 4. Vanhusten palvelut huonontuneet ja kallistuneet. 5. Käyntimaksut nousseet.
Kouluissa, oppiminen laskenut...ei osata enää lukea tai kirjoittaa.
Kaduilla liikkuminen tullut vaaralliseksi...katujengi.
Tuossa nyt joitain päällimmäisenä....ota siitä sitten osasi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus koulussa Ylivieskassa
Nuori puukottanut toista. Onko jollain tietoa mitä tapahtunut? https://www.kaleva.fi/nuori-puukotti-toista-nuorta-ylivieskan-kaisanieme/5438560996675ILONA JAKONEN tuomittiin joulukuussa Etelä-Savon käräjäoikeuden päätöksellä 3 vuoden 8 kuukauden van
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009480846.html Ilona yritti surmata Äitinsä lyömällä veitsellä ja samalla istuen hänen päällään! Suomina22276Martina Muuttaa
Mutta minne? Kertokaa landelle missä sijaitsee tämä upea erkkerillinen asunto.2971726Suomi pulassa työttömien kanssa ? Kelan tuet pois !!
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/e0bf1770-a252-4d9f-8d78-6d74bbc5ca8b Ainut keino lopettaa tämä vuosia jatkunut pelleily on siirtää oikeasti s3201228- 611189
- 156960
Tankkauspalvelu Mustonen/Oulaisten kaupunki
Nyt kaikki yrittäjät ja varsinkin koneyrittäjä ym: - tiesittekö että voitte käydä tankkaamassa Nesteellä Oulaisten kaupungin piikkiin polttoaineet jot18935Farmi-tippuja Jade Nyström paljastaa - Loppukisassa ei puhtaat jauhot pussissa: "Mä itse tiesin..."
Tätä et nähnyt tv:ssä. Yleisurheilija Jade Nyström oli kautta aikain Farmi Suomen nuorin kisaaja. Nyström tekee aikamoisia paljastuksia tippumisensa j9759Nainen, eikö se kerro jotain meidän tunteista
että välillämme oli paljon jännitettä. Välillä pilkettä silmäkulmassa, välillä leikittelyä ja välillä pientä sanailua. Myös naurua ja ehkä itkuakin yk38720