Juuri kun pääsimme säikähdyksellä mädätys arkkitehti toimisto Arkadian yrityksestä pilata kauppahalli karmealla tavalla, ihmisten noustessa vastarintaan ja PKO:n vaihtaessa arkkitehtitoimistoa niin nämä velmut meni suunnittelemaan torille uuden marttakahvion.
https://www.karjalainen.fi/maakunta/pk7bv0slj3
https://www.arcadia.fi/referenssit
https://www.karjalainen.fi/maakunta/pk7bv0slj3
https://www.arcadia.fi/referenssit
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ainakin havannekuvan perusteella melko hurjan näköinen bunkkeri. Toivottavasti kuva antaa väärän mielikuvan.
Toivotaan parasta ja pelätään pahinta.Parasta olisi kun martat tulisi järkiinsä ja vaihtaisi arkkitehtitoimistoa.
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17764430k
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Hyi miten ruma.Rumat värit ja symmetrian rikkominen koskee sieluun.Ei ihme kun tiedetään että tälläisen arkkitehtuurin taustalla on sieluttomia ihmisiä jotka ei välitä kauneudesta.
No nyt selvisi kuka näitä talo rumiluksia tänne tehtailee.
Ja vielä enempi ihmetyttää, jos martoilla on varaa maksaa maltaita tuollaisesta omituisesta, karjapihaton näköisestä hökötyksestä.
Alkaa olemaan tori täynnä kummallisia hökkeleitä.
Jos tuo kauppahalli joensuu lyödään vieriviereen kahvipullapuoteja niin joltakin loppuu asiakkaat ja rahat. Martoilla toki mainiot piirakat etunaan, mutta jos niitä pitää mutustella noin luotaan työntävän rakennelman kattoristikon alla, niin voipi sieltäkin vähentyä maksavat asiakkaat liikaa.
Kauppahalliin tulossa ainakin kotileipomo honey bee Liperistä jossa tosi hyvät piirakat, saa martat siitä kilpailijan ja luulen että tuo kauppahallin lasiterassi voi olla aika mukava ja sinne toiseen kerrokseenkin tulee kahvila tilat lipan alle.