Keskustan Harinen kampanjoi kovasti itseään eduskuntaan.
Ihmisenä hän hyvä mutta puolue on paska.
Keskusta on niin vasemmistolainen vai onko sitten oikeistolainen,kun tuuliviiri kääntyy.
En voisi koskaan äänestää keskustaa,kun muistan mitä tapahtui muta vosi sitten ja heidän ministereitään laitetaan asialle jotka tuhoavat ammatti kuntaan joka oli maailman paras !
Myös ajatuttaa aina,keskusta oli joskus maanviljelijän asialla,että meillä olisi OMA toimiva maatalous, OMAVARAISUUS !
Mutta,kaiken he ovat pettäneet. 10.000 maatilaan on mennyt konkursiin tämän hallituksen aikana jossa keskusta on vielä hetken.
Tässä todella tärkeässä asiassa keskusta ei tue Suomalaisuutta maataloutta,ei tue oikein mitään Suomalaisuutta vaikka he mainostavat sitä.
Olette pilanneet itsenne valehtemalla,kääntymällä vasemalle jyrkästi ja unohtaen Suomalaisuuden ja Suomalaisen maatalouden.
Harinen puhuu vain palokin sinteistä .
On kuitenkin tärkeämpiä asioita ja Harisen keskusta ei näe metsää puilta.
Kuitenkin pitää muistaa,onko kansan edustaja kansan edustaja vai oman itsensä edustaja(raha/palkka eduskunta).
Kuten olemme huomanneet,Wihonen täys tuppisuu 4v aikana ja mainostaa,tulkaa puhumaan;) liekö puhuisi mitään?
Reijonen oli vain muumio eduskunnassa,ei mitään aikaan saapaa.
Mikkonen,tyhjä arpa !
-ketähän äänestäisi-
Keskusta syöttää makkaraa ja halvintako?
11
267
Vastaukset
- Anonyymi
Sosialistiehdokkaan makkarat on varastettu jonkun toisen ruokakassista
- Anonyymi
Kyllä hekin osallistuu makkaroiden valmistukseen - ei aina "isäntä ja emäntä" jouda edustustöiltään nälkäisten suolta täyttämään..Suomessahan on ns.edustuksellinen demokratia.Kenellä lieneekään ne "kakarakassit" täytettävänä ? Hyi sitä mielen saastaa mitä täällä kohtaa mutta "ai kamala miten puhtoisia ollaankin nyt".Kyllä bändin pojat tietää...
- Anonyymi
OHOH, aloittaja näyttää olevan varttihullu.
- Anonyymi
Kannattaa vähän perehtyä tämän ehdokkaan touhuihin vaikka selailemalla pöytäkirjoja. Tuntuu kiirettä pitävän kun ei kokouksissa jouda koko aikaa olemaan, mutta palkkion siitä varmaan pokkaa ilolla.
- Anonyymi
Joskos se Harinen on saanut SiunSoten asiat kuntoon, kun pyrkii jo maan asioita päsmäröimään?.
- Anonyymi
Tais vaan saada aikaan palkan korotukset johtajille. Se on haettava Arkadianmäelle kun ei töissä käy
- Anonyymi
Itse istunut paalupaikoilla ja nyt lupailee lääkäreitä ympäriinsä. Paskapuhetta vaalien alla!
- Anonyymi
Eräs uskonnollinen liike äänestää keskustaa ja tietysti ne vanhan kansan väki jotka edelleen kuvittelevan keskustan okevan smp eli maaseudun puolue.
- Anonyymi
Suurin osa on ei uskovaisia. Ei siellä ole montaa nykyään
- Anonyymi
Lestat?
Näin lieksalainen kepu joka rahoilla kehuu.
80 000€ vaaliraha.
"Mieluummin lojutaan kotona sohvalla kuin lähdetään töitä tekemään."
"Timo Väänänen"
https://blogit.apu.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/2015/09/02/pilalle-hyysatyt/
- Anonyymi
KEPU on perseestä, tuuliviiri rauhaton joka on enemmän oikeistolainen mutta tarvittaessa myös vasemmistolainen.
KEPU hylännyt kokonaan alkiolaisuuden ja maaseudun, äänet kyllä kelpaa mutta maaseudun väen oikeuksia ei ajanut enää pariinkymmeneen vuoteen.
Mitä kepun kaltaisella puolueella tekee suomessa ?? Sylkykuppi muille korkeintaan, johtajakin sellainen oksettava lässyttäjä..
Äänestän itse vasemmistoliittoa joka ajaa etujani parhaiten, aina luotettavaa rehellistä suoraviivaista politiikkaa jollaista sen pitäisi olla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631281Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11900Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75825Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.87712- 53644
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt43613Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46574Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot121536Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43523