Näin tapahtuu. Pian näemme.
Purra päämisteriksi ja Suomi lähtee nousuun
24
153
Vastaukset
- Anonyymi
Valtiovarain. Laurasta pm. Hakkaraisesta pakolaisministeri.
- Anonyymi
Sdp hoiti hyvin orja/ihmiskaupan, ei niitä ainakaan mihinkään virkaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/957b112f-0457-49c9-a3ab-bccad61b91e7 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp hoiti hyvin orja/ihmiskaupan, ei niitä ainakaan mihinkään virkaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/957b112f-0457-49c9-a3ab-bccad61b91e7Samoin täysihoidon sdp paperittomille, milloin poistuvat vapaaehtoisesti maasta, eipä milloinkaan tarve täysihoidosta.
https://stm.fi/paperittomien-terveydenhuolto
- Anonyymi
Persuja Kukaan hallitukseen ota edes valvottavaksi !! Persuthan uhos äijä hallituksesta!!!
Onko Purra vaihtanu sukupuoltaan !!- Anonyymi
Ei ole, se on demareiden ja vihreiden tehtävä, vai etkö muista mitä kukakin äänesti transulain suhteen?
- Anonyymi
Demut sen saivat aikaiseksi ja kokomus, kerran vuodessa saa vaihtaa eli 4 kertaa ministerinä ollessaan, älä suvakki itke omia mokiasi.
- Anonyymi
maassa on jo liikaa idiootteja , aisialle pitää tehdä jotain ?
- Anonyymi
Joo Persut voi lähtee Venäjälle !! Nuorisorikollisuus vähenisi kummasti !
- Anonyymi
Jos Purrasta tulisi pääministeri, alkaisi yrityspako Suomesta. Miten se saattaisi Suomen muka nousuun?
- Anonyymi
Sannan johtama hallitus on oikein ajanut teollisuutta pois maasta mm . Nesteen jalostamo ajettiin ilmastosyistä Hollantiin jne jne..
- Anonyymi
Upeeta!
- Anonyymi
Tuntuu jo ajatuksenakin todella järkyttävän kauhealta Suomen normaalia ja nykyaikaista yhteiskuntaa vastaan taistelevat perussuomalaiset pääministerinä ja ministereinä.
Se voi jo sanoa suoraan, ettei persujen hallitukseen pääsystä mitään hyvää Suomelle ja Suomen kansalaisille seuraisi!
Jo ajatuksena kylmäävän sairas.- Anonyymi
Näin on. Persuista ei ole kuin haittaa. Viides kolonna. Persuja ohjataan Moskovasta.
- Anonyymi
Samanlainen pettymys kuin muutkin. Oli suosittelemassa piikkejä, ja nyt menossa Natoon kokkareiden vanavedessä.
- Anonyymi
Niikko äänesti tyhjää.
- Anonyymi
Pääministeri Riikka Purra kuulostaa kyllä hyvältä.
- Anonyymi
Vaan realismin kulmasta katsottuna kammottava jo ajatuksenakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaan realismin kulmasta katsottuna kammottava jo ajatuksenakin.
Sekö on hyvä kun mm.laittomasti maasoleville annetaan lisää rahaa jne.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sekö on hyvä kun mm.laittomasti maasoleville annetaan lisää rahaa jne.
Samalla monet Suomen köyhät joutuu miettimään ostaako ruokaa vai lääkettä.
- Anonyymi
Eh heh heh. Olemme kansallismieliä, suorastaan Isänmaallinen Kansan Liike.
- Anonyymi
Purra on kuin pahan ilman lintu, joka ruikkii iljettävää populistista p ....sa kansalaisten eriarvoistamiseksi.
- Anonyymi
Hihii! Melkoinen huumori avaus.
- Anonyymi
Riittävän vahva valtakirja perusuomalaisille, niin saadaan muutos aikaan.
- Anonyymi
Varmaa on, jytkyä pukkaa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marinin mies oli pökkimässä
Vaalit on viikon päästä ja Sanna Marinin mies on uutisissa viikonlopun bilettämisestään. Mitenhän vaikuttaa Sannan tai SDP:n ääniin?2895905Sanna Marin ja Markus Räikkönen eronneet. Asia piilotellaan vaalien ylitse.
Pääministeri Sanna Marinin avioliiton tilasta ja liiton kestävyydestä on esitelty arvailuja jo runsaan vuoden ajan. Pariskunta ei tunnu viihtyvän la1904385Laulajalegenda Paula Koivuniemi sai vihdoin taiteilijaeläkkeen - Reilusti alle vanhuuseläkkeen!
Onnea Paula Koivuniemi ja mukavia eläkepäiviä! Vaikka voisihan tuo eläke tietysti suurempikin olla, eikös… Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/l311173Nolo Esko Eerikäinen kalasteli julkisuutta kasvattiveljensä kuolemalla
Lukekaa karu totuus täältä: https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/3f190f8f-2fdf-4488-bb0a-816053e0c12f Nauretaan Eskolle...heheheehe :-)1771167Millaiset kasvot
Ovat mielestänne kauniit / komeat? Kun tätä ulkonäköä arvostelevaa keskustelua täällä nyt on.. Ap menee sillä habituksella millä luoja on antanut95933Andy McCoy raivostuu Maria Veitolalle - Tylyttää armotta lasi kädessä:"Kiitos v***sti, maksa fyrkas"
No nyt lähtee McCoylta kyllä aika pahasti mopo keulimaan… Andy McCoy raivostuu Maria Veitolalle Yökylässä-ohjelmassa vuosien takaisesta tapahtumasta.18919- 409895
Stefulla kaunis tyttöystävä.
Näyttää seuraavan kaunista Juuliaa ja ovat yhdessä reissussa. Toivottavasti uusi rakkaus saa Stefun elämän tasoittamaan.62876HU: Jari Sarasvuo rehellisenä viinasta ja alkoholismistaan: "Tajusin, että tämä on päätepiste"
Yrittäjä Jari Sarasvuo, 57, lopetti juomisen kolme ja puoli vuotta sitten. Sarasvuo ymmärsi, että hän on alkoholisti. Nyt hän on toipuva alkoholisti.9779