Eilen Saarikko loihti lausumaan Kalevalalaisessa hengessä maarunon: Kevät tuli, lumi suli, kuului puli, puli, puli, esiin tuli..... LINTILÄ!
Keskustan puheenjohtaja Saarikko on vanhaa runoilija sukua!
27
157
Vastaukset
- Anonyymi
Bwahaahaaaaa;-)))))) Helmi ja niin kepulaista, vanhat kunnon raviloissa pämppäävät maalaisliittolaiset;-))))
- Anonyymi
Joo, Kepulaiset Päissään Suomalaisten asioita hoitaa "päinpersettä" -
Eikö Kepulla ollut yhtään SelvääMiestä Ministeriksi, -
- Vai Onko Ne Kaikki Kepulaiset Juovuksissa, siellä Hillotolpan Juurella ? ? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, Kepulaiset Päissään Suomalaisten asioita hoitaa "päinpersettä" -
Eikö Kepulla ollut yhtään SelvääMiestä Ministeriksi, -
- Vai Onko Ne Kaikki Kepulaiset Juovuksissa, siellä Hillotolpan Juurella ? ?Paha rasti, päätellen kepu ämmäin ylen palttian turvonneista muodoista, niin häppä maistuu myös tupailloissa emännälle. Tyhjiä pulloja on kyllä maaseudulla ojan vierusta "pullollaan", kännissä vielä ajelevat palkansaajia haukkmaan, kun eivät tarpeeksi rahoita kepulaisten pankolla makuuta ja juopottelua.
- Anonyymi
Nykyään Lintilä tunnettaan Otto-Lintilänä ja myös Meemi-Mikana.
- Anonyymi
Tyrnävän Kepulaiset toimittaa Omalta viinatehtaalta PottuViinaa Lintilälle !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyrnävän Kepulaiset toimittaa Omalta viinatehtaalta PottuViinaa Lintilälle !
onks tyrvänällä vinatehdas en tiennykään, lintilälle vain viinaa lisää
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyrnävän Kepulaiset toimittaa Omalta viinatehtaalta PottuViinaa Lintilälle !
Ei ihme, että Tyrnävän pottuviinatehdas sai jumalattomat kovat tukiaiset, veronmaksajat maksaa Lintilän armottoman pämppäämisen. Isännät löi rahoiksi juottamalla Lintilää.
- Anonyymi
Meillä päin keskustapiireissä Lintilä tunnettan Pämppä-Lintilänä.
- Anonyymi
Mihin Kepu on vielä menossa, kun sen puheenjohtajakin siteeraa jo tunnetun kommunistin Arvo Turtiaisen runoja.
- Anonyymi
Kepu meni tässä hallituksessa vasemmiston ohi vielä vasemmalle, Saarikolla on vatsamakkarat vasemmalla puolella, kampeaa pahasti vasemmalle.
- Anonyymi
Saarikko jo huomautti Lintilää kahdesti joulukuussa... Yleensä kirjallinen varoitus tulee työtehtävissä kännissä olosta. Lintilä on niin juntti, ettei ymmärrä eroa dokaamisen ja edustamisen välillä.
- Anonyymi
Lintilä oli lestakepujen Kekrijuhlissa innostunut myös runoilemaan ja ihan päissään, Lintilä pläjäytti keskustarunon: Mies kun maistaa, niin pohja paistaa, olo rauhaisa on!
- Anonyymi
Lintilä on tunnettu runoilija:
Luoja tietää hyvää kyllä,
mutta tyhjä on vatsa paljon yrjötyllä.
Hyvää iltaa,ai että sitäkin vielä jaksaa,
no mutta onko muutenkaan munuaisia tai toimivaa maksaa?
What´s Uppia miltei kaivannut olen,
ei,en,sittenkin alkoholidementiaa poden. - Anonyymi
Lintilä on laihempi kuin Saarikko!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lintilä on laihempi kuin Saarikko!!
Lintilän pitäisi välillä syödä ja Saarikon välillä tyytyä pelkkään juomaan.
- Anonyymi
376 Markus Kuotesaho
- Anonyymi
Palstan kuviomarssikouluttajan emäntähän se siinä! Ne on niin transentiittiä!
- Anonyymi
Kun Saarikko on jääkaapilla on Lintilä baarikaapilla!!
- Anonyymi
;-)))))))))) harvinaisen hauska avaus;-))))))))))
- Anonyymi
Kepun uusi tunnari on Hectorin "Juodaan viinaa, tullaan viisammiksi niin".. Lintilä otti ihan kirjamellisesti!
- Anonyymi
Lintilä on Irvinin ajan nuoria, " ei tippa tapa ja ämpäriin ei huku ".
- Anonyymi
Mutta kepussa on sen verran nuori, että Eppu Normaalin "ryyppäämään, ryyppäämää joka päivä sännätään" Näihän Lintilä on tehnyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta kepussa on sen verran nuori, että Eppu Normaalin "ryyppäämään, ryyppäämää joka päivä sännätään" Näihän Lintilä on tehnyt.
Kepu ja Eput.
Molemmat Venäjän asialla.
- Anonyymi
Lestajuopot on niin runollisia, kuin langennut neito tai lihan himoihin sortunut pappi!
- Anonyymi
HO HOO, HO HOO! Kepuja kyrsii!
- Anonyymi
Herra antoi ja herra otti... Sanonta on vääntynyt muotoon: Lintilä otti ja otti, Lintilälle kuuluu koko pullo..
- Anonyymi
Pitäisi Lintilän vaihtaa ministerin kapula, mutta kun on niin kauhea krapula.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ben Zyskowiczin kimppuun hyökätty - Beniksen nenä otti osumaa asfalttiin, benis kompuroi peloissaan
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/57027e32-5a07-4001-8dc4-316ae0adcfb8 nyt benis ryhtiä6121713- 1701653
Poistin sun numeron
Etten lähettäisi viestiä. Paljon jäi sanomatta ja asiat selvittämättä. Minä oikeasti välitin susta. Jotenkin vaan tuli muokattua kaikki. Tulkitsin vä711477Ben Zyskowiczin kimppuun hyökättiin
Äärioiekeito koventaa otteitaan vaalikamppailussa. Viha velloo. Nyt hakattiin verille kokoomuksen pitkän linjan kansanedustaja Ben Zyskowicz. Mitähä235833Nainen, tänään on taas parempi olo
Mutta kyllä elämä vaan on turhaa ilman sinua. Ikävä alkaa vain käymään niin sietämättömäksi, että pian tarvitsee ottaa tähän suruun paljon juomaa ja l60780Millainen on täydellinen vartaloinen nainen
Laittakaa kuvia millainen on mielestäsi täydellisen vartaloinen nainen142725Anteeksi kun
Olen tällainen tuppisuu pelkuri. Niin kun karttaa ja välttelee (ihastusta) ei kukaan pety. Siis ei kumpikaan. Ei hän. En minä. Ehkä tämä pätee mui43671- 129633
- 109614