Pyhäjärven asukasluku on 7 vuoden päästä 2666, mitäs siihen sanotte, tämä näkyy kristallipallosta.
Se on tulevaisuus katsottu
27
138
Vastaukset
- Anonyymi
Seurakunnat yhtyy yhdeksi ja samaksi, vai yhtyykö, on tämäkin ollut joskus tapetilla. Kauan sitten kuulin moisen huhun...
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17766162n
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Juopot on hävinneet katukuvasta🤣
- Anonyymi
Hautausmaalla alkaa olla täyttä.
- Anonyymi
Tai lisääntynyt ..
- Anonyymi
Ennustajan pallosta näkyi paljon muutakin, mutta en sitä vielä avaa julkiseen tietoon
- Anonyymi
No sen verran että keskustan jäsenkirjat loppuu vuonna 2030
- Anonyymi
Eipä ainakaan montaa maatilaa ole silloin...
Siis Maito/ Karjatilaa.
Kuten aikoinaan ollut. Maalaisliiton aikaan.
- Anonyymi
Hyvä ryypätä Leskeläntiellä .
- Anonyymi
Joo leskeläntiellä näin et siellä on joku juoppo ennustajan pallossa
- Anonyymi
Mitä Leppäharju siellä tekee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä Leppäharju siellä tekee?
Naistenvihaaja syöksyy tulta, varo ettei munat kärähdä, se sattuu omaan nilkkaan.
Tulevaisuus on tehty Pyhäjärvellä, sitä ei muuta kuin monsuunisateet ja nekin negatiiviseen suuntaan.
Väestökato on vääjäämätön, metsäliitto, vai mikä se on (kepu) nauraa partaansa, että saa kaikki pusikot kohta itselleen.
Suomi katoaa maailman kartalta. - Anonyymi
Lopettaakahan taas tuo turha törkyily.
Ettekö pysty kunnon keskusteluun.
Aihe olisi ollut asiaa.
Johonkin lipsahti, osaltani väkiluku vähenee, Pyhäjärven osalta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lopettaakahan taas tuo turha törkyily.
Ettekö pysty kunnon keskusteluun.
Aihe olisi ollut asiaa.
Johonkin lipsahti, osaltani väkiluku vähenee, Pyhäjärven osalta.Matti sekoilee taas 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lopettaakahan taas tuo turha törkyily.
Ettekö pysty kunnon keskusteluun.
Aihe olisi ollut asiaa.
Johonkin lipsahti, osaltani väkiluku vähenee, Pyhäjärven osalta.Totta Leppäharjun rattijuoppudesta on keskustelta kunnolla ja paljon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta Leppäharjun rattijuoppudesta on keskustelta kunnolla ja paljon.
Ootko mies..nvireys.oimiston asia.as
- Anonyymi
Istuu pääministerin paikalla 👍
- Anonyymi
Baariin vie tie ..naissia yh katsoo .
- Anonyymi
T Ä H ?
- Anonyymi
Ylimitoitettu.onko koko kylää enää sitte.kaivos panee ovet kii nii jää mittää...
- Anonyymi
Ja katso!Näen kristallipallosta,että R-kioski lopettaa toimintansa Pyhäsalmessa 3 viikon sisään.
- Anonyymi
Joo, hyvä mutta pallo on minulla. Ja vaikka väität mitä se on 10 kertaa enemmän minulla 🤣
- Anonyymi
Jos ulkopuolinen aloittaa Pyhäjärveen tutustumisen aikomuksenaan muuttaa Pyhäjärvelle, tätä palstaa lukemalla, niin varmasti ei tule.
- Anonyymi
Mitä sitten, Kepu ei ole vielä tajunnut että se on niin paljon kuin puhelintolppia 🤣
- Anonyymi
Sellaista joka aloittaa paikkakuntaan tutustumisen Suomi24:lta ei täällä kaivata!
- Anonyymi
Kun väki vähenee niin pidot paranee!!!
- Anonyymi
JUOPPO ON JUOPPO
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit325189Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3944479Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483799KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1282902Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112470Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181988Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511962- 1231890
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241449