Lenin olisi ihmeissään sosialismin läpimurrosta lännessä,sodissa ja talous kateudessa !?

Anonyymi-ap

Marinkin on niin hurmiossalännen sosilismi sotaan,että ei nää aloittajaa ja vielä vähemmän ketä ja miksi puolustetaan !?

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bilemarini vihkiytynyt sotabimuksi,yllyttäjäksi!

    • Anonyymi

      Senaattori Paasikivi kutsui SDP:n edustajan senaattiin (hallitukseen)vain yhden,vaikka kansanedustossa oli103 enenmmistö kannatus, Svinhufvud Saksan keisari mielisenä ei !? Lenin antoi lupaksensa mukaisesti Suomelle itsenäisyyden ja pelasti Svinhufvudin Siberialta !?

      • Anonyymi

        Millä tavalla Lenin antoi Suomelle itsenäisyyden?


      • Anonyymi

        Paasikivi oli monarkisti ja halusi Suomeen kuningasta. Venäläisitä hänellä ei ollut hyvää sanottavaa, mutta hän oli reaalipoliitikko.


    • Anonyymi

      Sosialismin läpimurto?

      Se tapahtui Kiinassa, Neuvostoliitossa, Kuubassa ja Pohjois-Koreassa. Missään niistä maista sitä ei ole toteutettu vaan siitä tuli harvainvalta ja ihmisoikeuksia polkeva diktatuuri.

      Sosialismi on olemassa kyllä lännessä koska maat kannattavat mielipiteen vapautta. Lännestä löytyy kaikkia aatteita. Osa kannattaa jopa Venäjää.


      Kerro vielä kuka on kateellinen kenelle ja mistä?
      Tuo kateus toistuu pietarilaisilla trolleilla, mutta kukaan ei osaa sanoa mistä asiasta joku olisi kateellinen ja kenelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      31
      3666
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      96
      3323
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      94
      3197
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      77
      3108
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      68
      3013
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2755
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      35
      2540
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2453
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      44
      2338
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      88
      2090
    Aihe