Marinkin on niin hurmiossalännen sosilismi sotaan,että ei nää aloittajaa ja vielä vähemmän ketä ja miksi puolustetaan !?
Lenin olisi ihmeissään sosialismin läpimurrosta lännessä,sodissa ja talous kateudessa !?
6
66
Vastaukset
- Anonyymi
Bilemarini vihkiytynyt sotabimuksi,yllyttäjäksi!
- Anonyymi
Senaattori Paasikivi kutsui SDP:n edustajan senaattiin (hallitukseen)vain yhden,vaikka kansanedustossa oli103 enenmmistö kannatus, Svinhufvud Saksan keisari mielisenä ei !? Lenin antoi lupaksensa mukaisesti Suomelle itsenäisyyden ja pelasti Svinhufvudin Siberialta !?
- Anonyymi
Millä tavalla Lenin antoi Suomelle itsenäisyyden?
- Anonyymi
Paasikivi oli monarkisti ja halusi Suomeen kuningasta. Venäläisitä hänellä ei ollut hyvää sanottavaa, mutta hän oli reaalipoliitikko.
- Anonyymi
Sosialismin läpimurto?
Se tapahtui Kiinassa, Neuvostoliitossa, Kuubassa ja Pohjois-Koreassa. Missään niistä maista sitä ei ole toteutettu vaan siitä tuli harvainvalta ja ihmisoikeuksia polkeva diktatuuri.
Sosialismi on olemassa kyllä lännessä koska maat kannattavat mielipiteen vapautta. Lännestä löytyy kaikkia aatteita. Osa kannattaa jopa Venäjää.
Kerro vielä kuka on kateellinen kenelle ja mistä?
Tuo kateus toistuu pietarilaisilla trolleilla, mutta kukaan ei osaa sanoa mistä asiasta joku olisi kateellinen ja kenelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252694Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402332Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991231- 41986
- 42977
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh88905- 77894
Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94808Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175803