MITÄ TEHDÄ ARVON OSAKKEILLE?

Arvo on pannut asiat vaikeiksi. Tuli paksu kirje, jonka mukaan pitäisi avata uusi pankkitili, johon Arvon jakamat rahat menevät. Kannattaako? Vai olisiko sama myydä osakkeet? Onko joku niin tehnyt?
17986
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

mee toimistolle niin saa 120 €/osuus, ei niiden arvo ole kuin 1 366 €/osuus konsulttien laskemana että semmoista vilunkia taas

Äänestä
  • 12×30 =360 € sillä saa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    12×30 =360 € sillä saa.

    ..niin toimistolla mutta vapailla markkinoilla on konsultit laskeneet että arvo on 1366/kpl
    ..säikähin aloitusta että tuli paksuksi...joutuis pois..

    Äänestä

  • PPO:n myynti Elisalle ja sitten Arvon tekeminen on vain ollut järjestelyä sille että 100 vuotiaan puhelin osuuskunnan rahat saadaan rosmoille.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    PPO:n myynti Elisalle ja sitten Arvon tekeminen on vain ollut järjestelyä sille että 100 vuotiaan puhelin osuuskunnan rahat saadaan rosmoille.

    Juuri näin rosvot veivä PPO:n miljoonat, pohjanmaan väki nöyrtyi rosvojen edessä.

    Äänestä

Jos se tilin avaaminen tuntuu kovin vaikealta niin varmaan parempi myydä. Teitä kehityksen kelkasta pudonneita tuntuu olevan useita, joku saa monta osuutta lisää.

Äänestä
  • anna mulle se osuusnumerosi niin pääset vähällä,ok älä tee siitä vaikeaa,mene omaan pankkiisi niin neuvovat siellä.

    Äänestä

Heitä roskiin.

Äänestä

Voin ostella osuudet jos tuntuu liian vaikealta.

Äänestä

Milloin se osuuskuntakokous on jossa päätetään osuuskoron maksusta ?
Olisi mukava tulla kuulemaan miten on mennyt ja mihin rahat on sijoitettu ja mitä tuottoa on tullut ja tulossa. Valtakirjoja tarjotaan edustamaan jäseniä, montako niitä voi ottaa joilla on merkitystä ?

Äänestä

tässä kummastellut vähän samaa
huutokaupassa mennyt nyt vastikään parikin kertaa 3 osuutta n.~3000 euron hintaan
onko minun entiset 3 osuutta, eli nykyiset 30 osuutta, nyt 3000€ vaiko 30 000€ arvoisia
ei taida kukaan tietää

Äänestä
  • 450€

    Äänestä

Aloittaja on ymmärtänyt asian väärin. Ei arvo-osuustilille voi tallettaa rahaa.

Äänestä

..mitä ? eikö arvon tileillä olekkaan rahaa, mihin ne on kadonneet ? onko ne jo jaettu ?

Äänestä

Oulun seurakuntayhtymässä on haettavana seurakuntasihteerin pysyväisluonteinen työsuhde, sijoituspaikkana Oulujoen seurakunta.
Siinä tehtävässä pärjää pankkitoimihenkilö taustalla eikä voi aiheuttaa mitään vahinkoa seurakuntalaisille.

Äänestä

Vaalit ei menneet kuin bilettäjä halusi..miksi ? No kun boomerit äänesti arvo valintojen puolesta eikä blokkirajausta kuten monet sen suunnan henkilöt joilla ei ole arvo omanaan vaan sen päättää ja määrää puolue.. toisena maaliin tullut joukkue sai arvoa aika laajalti koko maassa jota ei arvosteta etelässä jonne arvon edustajat kokoontuu hoitamaan koko maan asioita arvojensa pohjalta. Saa nähdä mitkä arvot ja arvo nousee kynnyskysymykseksi ja mikä puolue joutuu arvoistaan tinkimään.. ?

Äänestä
  • hallitus neuvotteluissa kaikki puolueet joutuu perääntymään tavoitteistaan,ei muuten saada hallitusta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Arvo on pannut asiat vaikeiksi. Tuli paksu kirje, jonka mukaan pitäisi avata uusi pankkitili, johon Arvon jakamat rahat menevät. Kannattaako? Vai olisiko sama myydä osakkeet? Onko joku niin tehnyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu