eikös se alakunu haapavetisten toimesta. vain sillä että sipilän pääministeriksi ehdottaja oli haapavetinen.
keskustan alamäki
7
149
Vastaukset
- Anonyymi
korjaan puoluejohtajaksi . tuli otettua pari ryyppyä jaloviinaa . anteeksi.
- Anonyymi
on ollu haapaveliset muuten aktiivisa porukkaa . mutta sipilän porukkaa ole ne tahtonut sopia . enempi paavoslaisia
- Anonyymi
Haapavetisläisillä ei ole mitään tekemistä pm valinnan kanssa!
- Anonyymi
kyllähän se puoluoepampuksi ehotetun sipilän kaveri oli haapvetinen. samat pisnekset. mennäänkö näillä ...
- Anonyymi
No ei me kaikki Haapavetiset olla vastuussa siitä, jos täällä on joku pölövästikin!
- Anonyymi
kyllähän ihiminen joka kepua äänestää on maaliman katsomuksellisesti ,johdettu harhaan .
- Anonyymi
mitä tuohon olisi lisätä.......kuin pyhäjoen huono tila . katoppa tätä !!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18022376Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant779579Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.377567Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886066Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot475071HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1144709Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1034445Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942175Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821449