Valtiovarainministeriö löi luun kurkkuun vihervasemmiston kaikkea kivaa kaikille -rahaa on puheille ennen vaaleja. Erityisesti Marinin pyrky seuraavaksi pääministeriksi perustuu katteettomiin lupauksiin rahan, jota ei ole, jaosta.
Keskustan on pysyttävä visusti erossa lupauksista, joita ei ole mitään mahdollisuutta lunastaa. Marinin hallituksista on pysyttävä visusti loitolla.
Kaikkea hyvää kaikille
8
225
Vastaukset
- Anonyymi
Verottaminen on varastamista.
Kuten myös se että jos pihassa on kaksi ökyautoa niin muiden pitää maksaa sähkölaskut.
Valtiovarainministerit Kulmuni, Vanhanen ja Saarikko ovat koko vaalikauden lapanneet kaupunkilaisten rahoja kepulandiaan joka on saanut kivaa kaikille kuten kaupunkilaisten maksamat sähkölaskut.
- Anonyymi
Eläkeläisiltä ollaan ekana ottamassa indeksikorotus pois, kest melkein 30vuotta saada oikea korotus ja nyt jo ollaan leikkaamassa niitä pois ! - Hyvästi SDP:n ÄäriVasemmisto(Kommunisti) + MyrkynVihreät !
- Anonyymi
Sanokaa Fazer kun haluatte hyvää!😋
- Anonyymi
Marin valehtelee aivan sikana.
Paskat muusta kunhan säilyy vallassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576313Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3365319Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1655011Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1404804Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204040Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202546Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32328Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282197- 731932
- 2231741