Valtiovarainministeriö löi luun kurkkuun vihervasemmiston kaikkea kivaa kaikille -rahaa on puheille ennen vaaleja. Erityisesti Marinin pyrky seuraavaksi pääministeriksi perustuu katteettomiin lupauksiin rahan, jota ei ole, jaosta.
Keskustan on pysyttävä visusti erossa lupauksista, joita ei ole mitään mahdollisuutta lunastaa. Marinin hallituksista on pysyttävä visusti loitolla.
Kaikkea hyvää kaikille
8
214
Vastaukset
- Anonyymi
Verottaminen on varastamista.
Kuten myös se että jos pihassa on kaksi ökyautoa niin muiden pitää maksaa sähkölaskut.
Valtiovarainministerit Kulmuni, Vanhanen ja Saarikko ovat koko vaalikauden lapanneet kaupunkilaisten rahoja kepulandiaan joka on saanut kivaa kaikille kuten kaupunkilaisten maksamat sähkölaskut.
- Anonyymi
Eläkeläisiltä ollaan ekana ottamassa indeksikorotus pois, kest melkein 30vuotta saada oikea korotus ja nyt jo ollaan leikkaamassa niitä pois ! - Hyvästi SDP:n ÄäriVasemmisto(Kommunisti) + MyrkynVihreät !
- Anonyymi
Sanokaa Fazer kun haluatte hyvää!😋
- Anonyymi
Marin valehtelee aivan sikana.
Paskat muusta kunhan säilyy vallassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2323404- 602975
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I302545Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk262514Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve782031Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851879Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191855Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911692Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691043