https://keskustelu.suomi24.fi/t/17770828/persujen-imago-noussut-hurjasti-ohitti-jo-kokoomuksen---kertoo-kantar-tutkimus
No tosiasia on ( karu) sellainen, että JOS haluat muutoksen nykyiseen punaviherkaartilaisten politiikkaan niin ainoa vaihtoehto ( realistinen) on äänestää persut suurimman puolueen paikalle.
Kokoomus voitto ei muuta yhtään mitään menoa. Jos kokoomus on pääministeri puolue,se tuo hallitusohjelmaan takuulla SuPer Sannan ja viherpöpelistön tavoitteet.
Jos muutos niin Persut! Näin se blokkipolitiikka tulee Suomeen.
hallitusohjelmaan takuulla SuPer Sannan ja viherpöpelistön tavoitteet.Li too
Anonyymi-ap
4
117
Vastaukset
- Anonyymi
Persut on kokoomuksen apupuolue.
- Anonyymi
Sanoo vasujen heittoapupuoluelainen kommareista.
- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17770929C
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
PS on kyllä kaikkein parhaalla linjalla. Pitäkäämme huolen, että myös kaverisi ja naapurisi lähtee äänestämään PS:a. PS on auttamatta suurin puolue, jos jokainen nukkuva äänestäjä lähtee äänestämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502019
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3201214Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831019- 35898
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839- 52819
- 71764
Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta18756Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos56709