Nyt lähtee nirri

Anonyymi-ap

Hei hei vaan kaikille,

Mulla on 2500mg triptyl lasissa ja 100*15mg opamox lähtee alas just nyt.

Elämä oli paskaa.

J

8

350

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä juo sitä. Herää aamulla, keitä kahvit ja syö jotain hyvää. Soita jollekin rakkaalle. Katso kun aurinko nousee. Jne. Tätä et voi tehdä jos kuolet.

      Jos joit nuo, voit soittaa ambulanssin.

      Olet tärkeä.

    • Anonyymi

      Ja mitähän näin jännää seuraavaksi ?

      • Anonyymi

        Hengissä näyttää olevan. Taas sitä lasta ahdistelee heti aamusta


    • Hei kaikille,

      Jos itsellänne tai läheisellänne on itsetuhoisia ajatuksia, niin niistä kannattaisi keskustella ammattilaisen kanssa. On olemassa monenlaisia auttavia tahoja, joihin voi olla yhteydessä anonyymisti ja matalalla kynnyksellä. Ao. palveluista voi halutessaan saada tukea ja vinkkejä myös muuhun avun hakemiseen.

      - Tukinet.net - Tukipisteesti netissä https://tukinet.net/

      Tukinetistä saa itselleen tukihenkilön, jonka kanssa voi keskustella kahden kesken mistä tahansa hankalasta elämäntilanteesta tai mielessä olevasta huolesta. Tukihenkilö löytyy mm. Mieli Tukisuhteesta. https://tukinet.net/teemat/mieli-tukisuhde/tukisuhteet/

      Tukinetissä on myös monenlaisia keskusteluryhmiä ja chattejä, joista voi saada vertaistukea sekä ammattilaisten neuvoja. Esimerkiksi joka viikko maanantaista torstaihin klo 15-19 on Solmussa-chat päivystys, jossa voi jutella kahden kesken päivystäjän kanssa. Tukinet on avoinna kellon ympäri vuoden jokaisena päivänä.

      - Valtakunnallinen kriisipuhelin

      Jos soittaminen tuntuu omimmalta vaihtoehdolta, niin valtakunnallinen kriisipuhelin päivystää24/7 numerossa 09 2525 0111.

      - Kriisikeskukset

      Ympäri Suomea toimii myös kriisikeskuksia, joihin voi mennä keskustelemaan paikan päälle. Osassa yksiköistä myös etävastaanotto on mahdollinen. Yhteystiedot löytyvät mm. MIELI Suomen Mielenterveys ry:n nettisivuilta: https://mieli.fi/tukea-ja-apua/keskusteluapua-kriisivastaanotoilla/

      Ja akuutissa tilanteessa kannattaa olla yhteydessä oman kunnan psykiatriseen päivystykseen tai soittaa 112.

      Ysätävällisin terveisin
      MIELI Kriisikeskus Helsinki/Kata

      • Anonyymi

        Ihan tiedoksi, jos tähän mielenterveysruljanssiin joudutte, niin nirri lähtee vakavammassa diagnoosissa 10-25 vuotta aiemmin. Jos vakavamman diagnoosin saatte, kyylätään 24/7, ja jos aggressivinen mitenkään olette, pistetään seurantalaite ruumiiseen, jolla voidaan vaikkapa kiputiloja rangaistuksena annostella tarpeen mukaan tai vaikkapa vähän neuroottisesta käyttäytymisestä. Täysin mielivaltaisesti selän takan tulkitaan kaikesta sanomastanne ja tekemästänne 24/7 ja annostellaan pakkokeinoja. Sillä ei ole mitään väliä oletteko sitä mieltä, että teitä on autetta vai rangaistu (kyseenalaistahan tämä onkin), tämähän on tälläistä täysin autoritääristä touhua. Tätä ei tietenkään julkisuuteen kerrota. Niitä luurankoja on tämänkin maan kaapissa.


    • Anonyymi

      Miltä se kuoleminen tuntu?

    • Anonyymi

      Lähtikö aloittajalla henki?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2237
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      51
      1812
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      133
      1739
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1366
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1090
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      969
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    9. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      839
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      831
    Aihe