Millä tavalla? Mitä sinulla olisi mies ollut tarjota kun kovin suuria puheita?
Rennompi kulttuuri
Anonyymi-ap
66102
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 66
Vanhimmat
Mañaña-kulttuuri, tehään kun tehään jos edes tehään :)
Niin eli ihan normaalia elämää. Vaikka sinulla olisi rahaa enemmän siinä hienossa oloissa niin onko sinusta mieheksi? Ei toissa vuonnakaan puhuttu mitään kasvotusten.
Et näytä ei-mieheltä. Tarkoitin vain tuolla että sinulla on kaikki hyvin ulkoisesti ja näin. Mutta ei tunneta niin onko sinusta kumppaniksi?
Toi on ehkä nyt jotain 70-luvun tasa-arvoajattelua. Onko sulla muuten taustassasi taistolaisia, tai muita äärivasemmistolaisia? Tai äärioikeistolaisia? Jotain sellaista voi haistaa joskus. En syyllistä mitenkään. Sehän on yleistä Suomessa, että tällaista taustaa on.
Ei minun tausta määritä sitä millainen nykyään haluan olla. Kysyin vain onko sinusta kumppaniksi minulle? En yleisesti.:)
Eli on sellaista taustaa? En tiedä onko se susta miehekästä ollenkaan, mutta mulla on terävät vaistot. :) Oletko huomannut?
En halua sinua kumppaniksi itselleni. Ajattelin naapurin aikamiespojalle, jolla on pari kehityshäiriötä. Se ei ole saanut koskaan. Sultahan se saa.
Ei ole sellaista taustaa. Kertoisin kyllä mielelläni lisää sinulle itsestäni jos oltaisiin tutustuttu ja puhuttu.:) miksihän se puhuminen ei tapahtunut ollenkaan?
Olisihan se voinut tapahtua. Ei mulla ollut mitään sitä vastaan. Mutta valitsit sitten toisin.
Missä näit mut viime vuonna? Tässä kaupungissa missä asun, niinkö?
Miten niin valitsin toisin? En nyt ymmärrä tuota kohtaa. En tiedä missä oikeastaan asut nykyään tai viime vuonna.
En minäkään ymmärrä, että miksi valitsit niin.. 😂
No, mikä paikka se oli missä mut näit? Joku kauppakeskus, yms?
Miten se valinta sitten tapahtui? En katsonut sinua päin vai miten? Veikkaan ettet ole se mies.
Mulla ei ole mitään tietoa siitä, miten se valinta tapahtui. Osaatko yhtään valottaa? Vähän hämärä homma ajaa kahdella hevosella. Ei millään pahalla... 😉
En nyt ymmärrä mistä puhut. Sinut olisin kaikista miehistä valinnut. Kiinnostun harvoin noin paljon kenestäkään. Vaikka olisinkin samaan aikaan jotain toista miestä nähnyt niin olisiko se tutustumista estänyt? Sinähän itse naisissa olit koko ajan.
Kuulostat niin tutulta! Se olet sittenkin sinä. Siis mua vaan vokotteli monet naiset siellä. Et uskokaan miten julkeasti, kun tilaisuus tuli. Ja monet jotka ei edes ollut "meitä". Onko se mun vika jollain tavalla? Saahan nainen tehdä aloitteen? Miten muuten ne saisi miehen, josta ovat kiinnostuneita?
En nyt vielä ole varma olenko.:) eihän se ole kenenkään vika jos niin tapahtuu. Saa tietysti tehdä aloitteen.
Kun mulle paljastui että hän ajaa kahdelle hevosella, niin automaattisesti tulkitsin, ettei hän ota minua täysin vakavasti. Saattoi olla virheellinen tulkinta, mutta ymmärrät varmaan että aika luonnollinen? Jos asiat näyttävät joltain, ne saattavat hyvin olla siltä miltä ne näyttävät.
En tiedä mitä ja kuka minusta on juorunnut asioita mitkä eivät ole totta? Voihan mutta jos tuollaista olet kuullut niin ei ihme ettei mitään sitten tapahtunut kun luullaan noin.
No kyllähän susta itseasiassa yksi juorusi mulle irl, ja otin sen varoituksena. Kertoi että sulla on miehiä koko ajan kierrossa. Tajusin mikä motiivi hänellä oli juoruta, mutta kyllähän tuollainen jonkin verran aina vaikuttaa. Ei sillä etteikö se olisi ihan normaalia käytöstä nykyajan ihmisellä olla promiskuiteetin vallassa.
Voihan itku. Arvasin kyllä että joku varmaan tuolla tavalla sanonut vaikka ei ollut totuus. Naiset on kyllä välillä niin omaa itseään ajattelevia varsinkin miesten kilpailun suhteen että kaikki keinot on käytössä.
Joo tiedän että se on tuollaista kun kilpaillaan miehestä. Olihan se ruma temppu. Ja jossain määrin toimi kyllä. Mutta kuitenkaan ei estänyt niitä myöhempiä tapahtumia. Muahan on naiset iskeneet yli 20 vuotta hyvinkin innokkaasti. Muistan miten olin yhdessäkin työpaikassa päälle parikymppisenä kahden seks*pommin tentattavana, että mikä on mun parisuhdehistoria. Molemmat halusi suhteen mun kanssa.
Näitä kyllä on ja riittää. Onpa harmi kyllä että tähän tilanteeseen sitten vaikutti tällä tavalla. Olisi se tutustuminen ollut kohdallaan kyllä ja jäi itseä harmittamaan pitkäksi aikaa. Täälläkin kun ollut ja huudellut tyhjyyteen melkein koko ajan.
En tiedä lukeudunko niihin naisiin yleisesti jotka sinun kanssa halunneet suhdetta mutta tuntui sille että olin valmis ihan mihin vaan kun sinut kohtasin ja tajusin olemassaolosi ensimmäistä kertaa.
Olisko vakavampi suhde sitten oikeasti kiinnostanut sua? Mua miellytti se ajatus että olisin saanut just sellaisen naisen kun haluan. Siis ulkoisesti ja luonteen puolesta. Kyllähän siitä syttyy.
Tietysti olisi. Ja vieläkin kiinnostaa.
Ai heti kun mut näit, niin olit valmis ihan mihin vaan?
Menihän siinä hetki ennen kuin opin tunnistamaan mutta sen jälkeen kun näki useasti niin ihastuin ihan kokonaan. Ei tunteilleen voi mitään enkä alkanut sitä kieltämäänkään itseltäni. Kyllä ihan mihin vaan olin ja edelleen valmis. Muutan vaikka elämäni kokonaan jos se siitä on kiinni.
Hänellä oli siis ulkonäkö just sitä tyyppiä mikä mua miellyttää eniten. Ja sit kun luonnekin oli ihana, niin kyllä mua otti päähän se epäonnistuminen. Siis sehän on miehen kannalta täydellinen paketti, ja melko harvinaista että tulee näin täydellisesti omaa makua vastaava nainen tällä tavalla osaksi elämää.
Eikö tässä ole sitten kaksi epäonnistujaa.:) oli kyllä minunkin makuun ihan kaikki.
Selvä troIIi. Sanoo aina mitä pyydät. Sinua viedään nyt kuin pässiä narussa
Mulle jäi jotenkin tunne, etten ehkä miehenä ole ihan hänen tyyppiään, siis sellainen mitä hän on ajatellut teininä päiväunissaan, mutta varmaan johtuu osittain siitä että mä olen hieman ehkä harvinaisempi miestyyppi ylipäätään.
Tota mä en usko että mä olisin ollut sun makuun täysin. Vai olinko?
Ei kun tämä on vanha juttu, jota me selvitään koska sydän vaatii tekemään niin.
Ihan ihastuin kokonaisuuteen. Ei minulla ainakaan mitään tiettyä tyyppiä ole. Ehkä eniten ne silmät veti puoleensa ja se älykkyyskin. Ulkonäössä ei ollut mitään vikaa ja luonne siihen päälle oli tosi hyvä yhdistelmä.
Vastasin tuossa.:)
No se älykkyys oli sellaista nuoren miehen besserwisseröintiä. Varmaan olen ihan älykäskin, mutta en itse pidä sitä nykyään niin tärkeänä. Hänkin on muuten yllättävän älykäs. Salaa viisas.
Viisaasti kierrät totuuden, mutta naiset on viisaita. 😅
Ymmärrän täysin mitä selität. Mutta että joku siellä edes liikkuu se riittää ihan hyvin.:)
Olit kyllä täysin kokonaisuudessa minun makuun jos nyt haluat viisaan suoran vastauksen.:)
Olenkin ajatellut ettei tunteet valehtele näissä asioissa. Vakka kantensa valitsee. Erittäin hyvin oltaisiin sovittu toisillemme.
Niin oltaisiin. Jos sinulle nyt ei ole niin väliä olenko niin hienoissa oloissa kuin sinä siellä niin sittenhän ei ole mitään ongelmaa. Enkä minä nyt pahimmasta päästä ole kuitenkaan.:)
Kemia meidän välillä oli kyllä aika järisyttävää...
En ole varmaan kenenkään muun läsnäoloa niin hyvin tuntenut omissa nahoissa. Ytimiin asti meni kyllä.
Sen huomasi. Jotenkin avauduit siitä. Taisi olla kuumaa välillä. Jotenkin puhkesit kukkaan. Muutuit ihmisenä myös.
En tämmöisiä itsestä huomannut.:) voihan se olla jos sitä on katsonut muuten.
Muutuit kun Kuningattareksi. Huh miten tyrmäävä sinusta tuli.
Eipä nyt liikaa siellä kehuta.:) ihan ihmisenä varmasti kasvamista tapahtunut kuten kaikilla muillakin ajan kanssa ja sitten tietysti karmivan ihana läsnäolosi siihen päälle kummittelemaan muistoja ajalta ja niitä hetkiä.:)
Se on rehellinen mielipiteeni, että muutuit niin rajulla tavalla vetovoimaiseksi, että jotenkin se saattaa liittyä tähän meidän kuvioon. Jotenkin uuvuttavan, polttavan kuuma sinusta tuli.
Miten voi avautua, jos sanakaan ei ole vaihtanut toisen kanssa? Miten sen huomaa puhumatta?
Heh. Onhan kaikella kaikkeen vaikutusta. Halusin näyttää hyvältä juuri sinun takiasi ja antaa hyvän kuvan itsestäni. Mietin näytänkö tyhmältä kun oli sellainen olo että huomaat kaiken minusta.:)
Tottakai sen huomasi, mutta pistit niin ison vaihteen silmään siinä että se oli vaan tyrmäävää. Ja onnistuit todellakin näyttämään hyvältä. Huhhuh kun muisteleekin. Ja en saanut sinua. Mietippä miltä se tuntuu.
Mieti miltä se tuntuu kun en saanut sinua. Ihan samalla tavalla itku silmässä oltu.:)
Tämä on siis itseasiassa melkoinen fiasko, jos ollaan rehellisiä.
Minä vain ajattelin että nyt kävi näin. Kaikkea ei voi saada. Kohti seuraavia pettymyksiä. Mutta sitä surun määrää. Ja miten pitkään kaipailin ja muistelin senkin jälkeen. Oli todella syvä suru kuin olisit hävinnyt kokonaan kaikkialta.
Tämä on jäänyt jollain tavalla kalvamaan itseäni. Ehkä pahin tunarointi omalla kohdallani kuitenkin. Mutta se ympäristö vaikutti kaikkeen. Sehän ei ollut hirveän tasapainoinen paikka ihan kokoajan.
Ei se ollut mikään edullinen ainakaan millekään. Olihan silläkin vaikutusta. Onko mielestäsi mikään vielä myöhäistä? Jos jokin olisi meille vielä mahdollista. Jäi itseäkin harmittamaan todella syvästi miten asiat meni ja miten itsekin vain juoksin melkein karkuun.
Sehän mua oikeastaan eniten jurppii kun tietyssä mielessä mulla ei enää ole oikeutta suhun. Ymmärrät varmaan.
En haluaisi sanoa että kaikki oli vain siinä. Minä olin kauhean pelkuri silloin. Meni pilalle ihan kaikki mitä olisi voinut käydä. Jospa vielä jossain. Ei tämmöistä kokemusta voi heittää hukkaan. Olit ja olet edelleen ihan täydellinen minulle.
Toivoisin että voisimme joskus olla onnellisia ja ystäviä. Näethän mihin maailma on menossa. Jospa kaikki vielä olisi paremmin. Toisissa olosuhteissa.
Kaikki on mahdollista kun vain uskoo siihen. En ole ketään toista näin paljoa ikävöinyt tai hartaasti miettinyt ja vielä näinkin pitkään. Ja vielä niin ettei edes tunneta. Ihan uskomaton vetovoima meidän välillä oli ja miten paljon halusin nähdä. Kaiken mahdollisen haluaisin sinun kanssa kokea.
Olethan vielä täällä myöhemminkin? Olen ihan kuollakseni etsinyt täältä suosta sinua. On niin paljon asioita mitä haluaisi sanoa ja kertoa mutta nyt on pakko antaa unelle tilaa. Hyvää yötä sinulle komistus.:)
Samoin sinulle hyvää yötä kaunotar, ja tuskinpa minä täältä mihinkään häviän, ja kun teen niin, ilmoitan siitä. Voisimme oikeastaan siinä on molemmat hävitä täältä. Hyvä että on saatu näinkin paljon selvitettyä asioita.
Siis voisimme sitten molemmat hävitä täältä kun aika on sopiva.
Suuret on miehen puheet mutta teot olivat sitäkin vähemmät toissa vuonna.
Mies ei sinulla tarvitse olla mitään tarjottavaa. Rakastan sinua.
niin, minä myös Sinua,