Surullinen on tuo tarina Kymiringin osalta. Olisiko käynyt niin, että Mäkimies ryssi tämänkin. Tuosta voi katsoa miten hän haaveilee F1 tasosta ja että rata rakennetaan vuodessa valmiiksi. No miten kävi. Hiekkamonttuun saatiin asfaltti, mutta siihen se sitten jäi.
https://www.mtv.fi/sarja/moottoriurheilu-1655/jani-backman-kymiring-tahtaa-motogpssa-vuoteen-2018-20383904
Onnistui siis tässäkin asiassa erittäin hyvin.
Kymiring konkurssi ja aiemmat vetäjät
3
2039
Vastaukset
- Anonyymi
Uskoiko joku oikeasti tähän taloudellisesti? Pari-kolme konkurssia niin saattaa, huom saattaa, olla taloudellisesti riittävällä pohjalla.
- Anonyymi
Paikallisten mukaan osa radasta ei ole edes osunnut oikealle tontillekaan?
- Anonyymi
Kymiring konkurssi ei oikestaan yllätä. Yllättävän kauan tätä vedätystä pystyttiin jatkamaan. Puuhamies Timo Pohjola tiesi jo v. 2010, että radalla ei ole minkäänlaisia menestymisen mahdollisuuksia taloudellisesti. Pohjolan mukaan taloudellisten mahdollisuuksien puuttuminen oli tutkittu monelta taholta ja aina saatu sama vastaus: ei kannata. Miksi tähän älyttömyyteen kuitenkin lähdettiin ja miksi pelleilyä jatkettiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457422
- 324088
- 573635
- 503140
- 172826
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons522366- 532327
- 432268
- 372258
- 162246