Aamulla hieman suunniteltu.Ohisalon kanssa Ukrainaan yksityisellä lennolla kasvoja kohottamaan. Oliko"pölyä" mukana lennolla, vai otettiinko aamuyöstä marian kanssa jo valmiiksi kotimaassa nenän kautta että saadaan sopiva euforia päälle? Aivan.Pressa usassa. Sillä aikaa huseeraamaan senkuin kerkiää. Kun pressa on poissa niin sillä aikaa akat hyppii pöydillä. Mautonta oli vielä työntyä hautajaisiin. Kuten joskus pahkasika-lehdessä luki, niin mielipuolisuus on valtaa.
Pääministeri päätti lähteä vaalikierrokselle Ukrainaan
10
152
Vastaukset
- Anonyymi
Pirihuora sanna ei jatkoon
- Anonyymi
Surkuhupaisaa, kaiken lisäksi sai vielä Ohisalon samaan halpaan?
- Anonyymi
eivät osaa nämä lohnakkeen alut edes hävetä
- Anonyymi
21 päivää SJ.
- Anonyymi
Vaalit ovat lähellä. Marin haki maailmanlaajiusta hätkähdyttävää julkisuutta. Tuliaisina hänellä oli mukanaan avustuspaketti. Hän ei sielä toiminut SDP:n korttilla vaan pani peliin maamme puolustuksen perustan periaatteella minulla on valta ja minä käytän sitä. Tehokasta vaalityötä ja hän sai sitä huomiota mitä haki. Mutta oliko se Suomen etu? Vai näkyykö se vaaleissa SDP:n kannatuksena? kuten Marin tavoittelee.
- Anonyymi
Ihan totta, Ukrainassa on käynnissä sota ja Zelensky muka kutusuisi Marinin Suomen vaalien takia sinne, taas saa nauraa persun aivopierulle kippurassa!!!
- Anonyymi
Olet ymmärtänyt väärin. Ei Zelensky kutsunut vaan Marin ilmoitti "tulemme käymään" jos sopii
Ja sopihan se kun tuliaisina oli apupaketti ja sen lisäksi lupauksen kaltainen ilmoitus Horneteista. Ukrainan kannalta hyödytön ja Suomen kannalta haitallinen vierailu.
Marin toivoo maailman laajuisen huomion tukevan vaalityötä tavalla jolle oppositio ei mahda mitään. Täältä pesee, minä määrään suunnan ja tahdin eikä minun tarvitse kysyä keneltäkään mitään eikä edes ilmoittaa kenellekään mitään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet ymmärtänyt väärin. Ei Zelensky kutsunut vaan Marin ilmoitti "tulemme käymään" jos sopii
Ja sopihan se kun tuliaisina oli apupaketti ja sen lisäksi lupauksen kaltainen ilmoitus Horneteista. Ukrainan kannalta hyödytön ja Suomen kannalta haitallinen vierailu.
Marin toivoo maailman laajuisen huomion tukevan vaalityötä tavalla jolle oppositio ei mahda mitään. Täältä pesee, minä määrään suunnan ja tahdin eikä minun tarvitse kysyä keneltäkään mitään eikä edes ilmoittaa kenellekään mitään.Älähän sinä Putinin trolli kertoile täällä turhaan valheitasi, kun ne eivät uppoa sivityneisiin suomalaisiin!
- Anonyymi
Niin onhan se tosi kurjaa, ettei Ukrainan presidentti Zelenskyi kutsunut Purraa ja Orpoa valtiovierailulle!
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009440646.html?share=fd27f3258600e34391b9c2a0f8d1f50f - Anonyymi
Niinistö myös kävi Ukrainassa mutta ei ryhtynyt vatkuttamaan Horneteista, koska tietää että niitä tavitaan Suomen puolustukseen vielä vuosikausia. Kun Suomen ilmavoimilla on käytössä kaikki uudet koneet, Hornettien käyttöikä on loppumassa. Hornettien luovuttamiseen tarvitaan valmistajan lupa, lentäjien ja mekaanikkojen koulutus, melko turhaa ryhtyä moiseen loppuunajettujen koneiden takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2156520Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1024934Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1144677"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste383179Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1002847En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.642283Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1331767- 661749
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391684- 571517