Kun toinen jätti rahapussin ja toinen kunnon vaimon ja lapset?
Kumpaa potuttaa enemmän? Msisulia vai mikki hiirtä
Anonyymi-ap
107944
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 107
Vanhimmat
Kumpaakaan ei potuta, ovat onnellisia yhdessä.
Jospa mikkihiiri on saanut tunnetun miestenkaatajan rauhoittumaan. Kyllä maiskikkeli ehtikin sitä toosaansa jakamaan enempi kuin moni koko elämänsä aikansa ja vaihtamaan ukkoja kuin mannet paitaa.
Epäilen kyllä vahvasti tuonkin liiton kestävyyttä. Enkä varmasti ole ainoa.
Pitää maistella monta tikkaria niin jaksaa olla loppuelämänsä sitten uskollinen miehelleen.
Joillakin tyhmemmillä ämmillä, kuten maiskulla kestää vaan kauemmin tajuta, että sama paska eri paketissa😁
Sinulla vissiin kokemusta.😂
Kiertopalkintoon hurahti persaukinen mikki hiiri.
Tunnetko heidät, kun omasta mielestäsi tiedät heidän olevan onnellisia.🤣
Joo, tunnen ja ovat todella onnellisia.
Nytpäs vitsin murjasit🤣
Maisa asuisi jossain halvassa vuokrayksiössä, jos ei mikistä olisi saanut itselleen elättäjää Latvalan lempattua ulos.
Totta, ja nyt on sitten niiiiiiiiiiiin onnellinen! Ja höpö höpö!
jokohan uusi liisinki-Toyota on pihassa??
Älä kadehdi noin kovasti Maisan onnellista elämää.
Ihana pariskunta ja niin onnellisilta vaikuttaa, olen nähnyt heitä usein kun ulkoiluttamassa olen ollut koirani kanssa 💞.
Just joo🤣🤣🤣
Todellinen match in heaven😅😅😅😅
Jos Torppa olisi onnellinen ja kaikki hyvin, tuskin malttaisi olla hehkuttamatta sitä julkisuudessa. Puolipukeisia kuvia ja suu korvissa kehumisia olisi julkisuudessa päivittäiin.
ettei vain todellisuus olisi sitä että ei ole mitään hehkutettavaa jäljellä???
Sekavan papan sekava kirjoitus. Pitäisikö se opetella ensin suomen kieli.
Siis tämän sydänhymiöitä lähettävän höperön.
💖Maisa💖 Hän on jopa nettikiusaajien mielessä päivästä toiseen. Eivät uskalla edes sitä itselleen myöntää. Viha-rakkaussuhde Maisaan on vaikea asia heille.
Ai niin, miten se uusi auto?
niin eipäs siittä uudesta luxus autosta ole kuvapostauksia tullut...niinku JML:n aikaisista Lexus ...
Kyllä parjaajaa 😡 raivostuttaa, kun Maisalla on kaikki hyvin.
Mistä sinä tiedät onko kaikki hyvin??? Sinähän väität, että et tunne maisua mutta ahkerasti täällä vakuuttelet maisun onnea.
Sen höppänän mielestä Maisa on ihana, kun sillä on silikonirinnat, hiusjatkeet, huuliin pumoattu täyteainetta ja muokkaa kuviaan rankalla kädellä.
Sinulla on joku kumma vetovoima Maisan rintoja ja huulia kohtaan. Et osaa mistään muusta kirjoittaakkaan. Höpötät lakkaamatta samasta asiasta.
Paljon pumpattu posliini ja mahtavat suulliset taidot kovan harjoittelun tuloksena. Se vei Latvalahonkin järjen.
Nehän on tärkeät Maisulin työvälineet! Eipä hänessä juuri muuta mainittavaa miehillä ole. 😳
Ovatkohan nämä miehet jääneet vauvana ilman rintaruokintaa, kun eivät osaa puhua muusta kuin naisten rinnoista ja niiden koosta.
Varmasti, onneksi näitä Maisoja aina heille löytyy.
Naisten rinnat ovat vauvojen ruokailuväline. Ei aikuisten miesten.
Riipputissiset akat kadehtii.
15:06 Kiitos Tauno, kun jaksat puolustaa minua. T. ❤❤ M🥰🥰🥰🥰
Aloittajaa ainakin potuttaa. Milloin mikäkin julkkisnaisen ja tai julkkismiehen asia.
Se on juurikin näin. 🤭
Riipputissit on setään ihan omat, eikä muovipallot. Luomu on aina parasta!
Riipputissit on rumat. 🤑
Vastaus kysymykseen:
Aloittajaa 🤢 potuttaa kaikista eniten.
Se on juurikin näin.😆
Itse itseäni kannustaen täällä kirjoittelen!
Pieleen meni.
Aloittaja 🥔 toivoo, että muitakin potuttaisi. Mutta, kun ei potuta.
Ei potuta yhtään, vaan naurattaa niin pirusti, miten Torppa vaihtoi rahan "rakkauteen"!!
Raha, luxus, glamour, kalliit hotellit, ja julkisuus ovat parisuhteen paras perusta!
Sellainen on juuri Torpan mieleen, mutta kun ei pysty tyytymään yhteen mieheen kerrallaan, on tulos nyt nähtävissä.🤭
Kolmessa vuodessa on saattanut Maisalla mieli muuttua, ja arvostaa jo joitain muita arvokkaampia asioita?
Vai oletko itse Maisa ja tiedät hänen edelleen havittelevan näytösluontoista varakkuutta?
En väitä, että kaikilla naisilla niin käy, että mieli muuttuu ja ajatukset selkiytyvät. Moni on yhtä keskenkasvuinen vielä keski-iässäkin.
He laskevat kaiken vain rahassa, myös ihmissuhteet.
Kyllä rakaus on tärkeämpää kuin pelkkä raha. Moni muukin rahaan perustuva suhde on päättynyt. Niin filmimaailmassa kuin esim. formulamaailmassa.
Masan arvot tuskin on muuttuneet, muttei kelpaa enää kenellekään. Missäs vaiheessa tämä Maisa oikein kerkesi rakastua tähän nykyiseen elättäjäänsä? Eikö hääkutsut olleet jo lähetetty ihan toisen miehen kanssa, kunnes jäi pettämisistään kiini?
Maisa on naimisissa ja elää normaalia perhe-elämää, niin kenelle pitäisi vielä kelvata ?
😆😆😆😆
Miksi ei elänyt normaalia perhe-elämää, kun poika oli pieni ja isästä tuli pojasta tuli yksinhuoltaja. Maisa huiteli milloin missäkin ja roikkui mielellään törkyjulkisuudessa. Kyllä sille nytkin julkisuus kelpaisi, mutta joutuu nyt olemaan hissukseen syytejutun takia.
Maisa elää nyt normaalia perhe-elämää ja se tuntuu rasittavan sinua ihan suunnattomasti.
Miksi?
Et voi tietää Maisan haluamisista, tai onko hänen arvomaailmansa muuttunut vuosien varrella mikäli et ole Maisa itse.
Et voi tietää haluaisiko olla julkisuudessa joten anna olla.
Muu kaikki on kuvittelua, luulemista, arvailua.
Todella typerää puhua "toisen suulla."
Niin moni muukin rakkaus on päättynyt vaikkei raha ole ratakaissutkaan.
Pettäähän tuo Maisa joka tapauksessa nykyistäänkin, jollei ole vielä pettänyt niin tulevaisuudessa. Minkäs " tuollainen" ihminen itselleen voi...
18:17 Törpön kaltaiset vosut pystyy normaaliin perhe-elämään vasta viisikymppisenä, kun se pahin kutina vieraisiin miehiin on hellittänyt.
Näin totesi kukkahattutäti.
Lisää tietoa Maisasta tulee taas.
Pakko uskoa Maisan itsensä kirjoittelevan täällä, ei kukaan muu voi jatkuvasti kirjoittaa pelkkiä luulottelujaan tänne ihmisestä, jota ei edes tunne.
Eihän?
Törppö joutuu nyt pakon edessä elämään "normaalia perhe-elämää" kaikkien törkyjensä ja töppäilyjensä jälkeen. Törppö piileksii kuin rotta kolossaan, odottaa pölyn laskeutumista.
Jos Maisa tulisi julkisuuteen vaikkapa instagraminsa kautta, niin sinä olisit heti kuin korppikotka 🦅 hänen kimpussaan. Nettikiusaaminen alkaisi välittömästi.
Mietippä sitä, miksi Maisasta ei tykätä. Kaikkiin ei sen valkopesu tehoa, kuten sinuun.
Eli kaikkia joista ei tykätä voi haukkua ja solvata. Toivottavasti sinulla ei ole lapsia.
😆😆😆😆
19;29 Tauno-setä ei ole vielä löytänyt omaa kukkahattutätiänsä. Mun kuvat lohduttaa Tauno-setää. 😍😍😍😍🥰🥰🥰 T. MaisKikulisi😁
"Teinihuumoria", joka ei naurata. Yritä jotain parempaa.
Anna niiden hoitaa asiat keskenään, joiden kanssa jollakin julkkisnaisella on mahdollisesti ollut jotain ongelmaa.Miksi sinä sekaannut jokaisen julkkisnaisen asioihin mahdollisimman ilkeällä suunsoitolla? Olipa sitten jotain aihetta tai ei.
Papoille nuo täytetyt, topatut, maalatut, muovitukkaiset bimbot on jotain aivan ihmeellistä, nuoremmat arvostavat luomua ja aivoja.
Tarvitsen joka päivä päivittäisen Maisa-annokseni täällä palvelutalossa. Älkää tuomitko minua, minulla ei ole muuta kuin ihana Maisa❤
T. Tauno setä
Eiks se siinä parisuhdeterapoinnin ja lastenhoidon tuoksinassa haksahtanut tähän it- hemmoon.
Perhetuttuhan oli ihan häihinkin kutsuttu (Maisan mukaan) vaikka silloinen sulhanen ei koko miestä edes tuntenut.
Nopeakäänteinen Maisa vaihtoi sitten lennossa ylkää, kun Jari- Matti lopulta tuli tolkkuihinsa ja lemppasi muijan kujalle.
Nyt sitten eletään ” perheonnea” Nurmijärven residenssissä ja vain harvat on armoitettu, sattuneesta syystä sitä seuraamaan somessa.
Ah ja voih!
9:27 Miksi sanot itseäsi teiniksi? Sinäkihän olet jo vanha mies. Rakastan MaisKikulia. ❤Tuo on muuten ihan yleinen lempinimi Maisalle. Maisa on kaunis, rietas ja onnellinen, siihen riettauteen ovat kuuluneet vaihtuvat kikulit💋🤩🤩💋💋
Tauno
Nyt sinä🥴 olet keksinyt tuon Tauno-höpötyksen. Sinulla tuntuu olevan kovasti hauskaa keksintösi kanssa. Halvat on huvisi.
Tauno älä pilkkaa Taunoa, sillä Tauno setämieshän sinä olet. Maiskikkeliskokkelis tykkää Taunoista, niitä on hänen miespuolisista seuraajista 99 %. Ei huono saavutus ollenkaan. Taunoilemisiin🥰🥰🥰
💋💋💋🥰🥰🥰
Hän on lapsi tai lapsen asteelle jäänyt. Näitä pitää vain sietää nykypäivänä koska hoitopaikoista on huutava pula.
Olipa hyvin sanottu!👍
Totta puhutte. Minunkin piti odottaa pitkään palvelutaloon paikkaa. Maiskikuliksen kuvien katselu lohdutti. Maisa on Suomen kaunein nainen❤ Sanokaa mitä sanotte, mutta se totuus ei pala tulessakaan. Ihana ja niiiiiiiiiiiiiiiiiiiin seksikäs ja onnellinen. T. Palstan kasineljäseiska Tauno🤓🤠
Sinä olet ottanut "Taunosta" itsellesi sivupersoonan.
Sivupersoona eli Dissosiatiivinen identiteettihäiriö. Siinä ihmisen mieli suojautuu traumaattista kokemusta vastaan.
Älä nyt viitsi, kaikkihan tietää, että sinä olet se Tauno. Ei siinä ole mitään pahaa, jos vanhus hullaantuu nuoreen naiseen.
Älä nyt luovu tuosta sivupersoonastasi. Pidä se hyvänäsi.
Ihana Tauno...
Seuraisit välillä vaikka tämän hetkisiä vaalitenttejä, niin Maisa ei pyörisi jatkuvasti sinun ajatuksissasi.. Sinulla kun kaikki päivät menevät vain sanojen jorinoidesi kelaamiseen. Sinulla on ns. jäänyt levy päälle.
Ps. Ne vaalitentit ovat todella mielenkiintoisia.
Tauno Palo oli komea miesnäyttelijä. Joku on nyt ottanut hänet sivupersoonakseen.
Sellaista sattuu.
Aloitusta kommentoidakseni, veikkaan, että sekä perhetuttua, että varsinkin Torppaa, harmittaa vietävästi, mitä tuli hätäpäissään tehtyä. Julkisuudessa paistatttelu merkkivaatteissa ja kalleissa paikoissa sai noloakin nolomman lopun.
Veikkauksesi meni ihan pieleen.
Just näin, olen samaa mieltä. Kyllähän Maisa vielä Rinkisen kanssa mentyä naimisiin mielellään tyrkytti itseään julkisuuteen ja pääsi joihinkin ohjelmiin ja ip-lehdetkin juttuja laittoi. Mutta sittenpä julkkispiireissä ja mediassa alettiin huomata sen erinäiset sekoilut (mm. syytejuttu), Latvalan mollaaminen ym., niin eipä sitä enää haluttu huomioida millään tavalla. Joten syy, miksi Maisaa ei nykyään nähdä julkisuudessa, ei ole se, etteikö se sitä itse haluaisi, vaan se, ettei mediapiireissä sitä enää haluta huomioida.
Haluaa elää rauhassa perheensä kanssa.
Sinä olet jotenkin salarakastunut häneen, koska nostat aina uudellleen ja uudelleen hänen nimensä esille.
Kuka nyt ei Torppaan rakastuisi?? 😆😆😆
Ainakin yksi paappa on fanaattisesti rakastunut. Outoa, että Maiskun miesfanit ovat ovat kaikki peräkammarin poikia ja paappoja. Kertoo paljon😁
Sinä olet fanaattisesti rakastunut sellaisiin "lotta-ikäisiin" vanhoihin naisiin. Etsikö kenties jotain äitihahmoa itsellesi?
Lopettakaa Maisan parjaaminen. Maisa on niin ihana, kaunis ja onnellinen. 🥰🥰 T. Palstan vakio paappa Tauno
Olet välillä se vihainen kukkahattutäti, joka haukkuu ja solvaa Maisaa ja hetken kuluttua väität olevasi joku Tauno. Olet ottanut ihan tosissasi sen, että sukupuolta voi vaihtaa ihan lennossa. No, sehän on sinulle sallittua, joten siitä vaan.
Miksi Tauno on välillä Tauno ja välillä ei ole. Etkö ole enää tässä ajassa?
Sekin kuuluu vanhuuteen.
Hänellä menee niin vauhdikkaasti, ettei aina muista millä persoonalla pitäisi kirjoittaa.
Kiire syytää kommenttia ja solvauksia muille kirjoittajille, ja välillä heitellä "Kaunis Maisa"-tekstiä.
Kaunis Maisa tekstiä suoltaa vain palstan pappa. Tauno siis.
Eli Torppa ihan itse!!! 😂😂😂
Ei vaan vanha setämies. Pyörinyt palstalla jo vuosia.
Sinä et muuta ajattelekkaan kuin Maisaa. Olet rakastunut salaa häneen, mutta yrität peitellä sitä kiivaasti.😆😆😆
Sinä suollat solvauksia julkkisnaisista. Oletko kovinkin onnellinen ja tyytyväinen siitä?
Mun vatsa toimi tänään.
Kaunis Maisa 💖
Terveisin!
Tytöt Porvoosta
Kaunis Maisa❤ T. Tauno (joka välillä muuttuu tytöksi) samaan tyyliin kuin Romu-Transu Markus Kuotesaho😁
Kaunis Maisa 💖
(Taas nettikiusaaja 👺 sivupersoonineen raivostuu, kun näkee tuon tekstin).
Tosi kaunis, hyvämaineinen, aito, rehellinen, uskollinen ja hyvin vähän käytetty!! 🤡
Hänhän on sitten aivan kuin sinä😂!
Yhtä ihania, kenties olette sukua.
MAISA on Suomen kaunein nainen❤ Miksi väität, että hermostut itsellesi?
Taunohan sinä olet, miksi yrität esittää, että et ole Tauno.
Minulla on tallessa satoja Aku Ankkoja. Toiset hyvinkin vanhoja. Perittynä isovanhemmiltani.