Turha puskaradioon

Eipä kuule tule,
En kirjoita Warkaus lehdessäkään
En osallistu
En äänestä revin ilmoitus äänestysoikeudesta kirjekuoren sisältöineen ja roskiin
Ei kiinnosta poliitikot poliikka eikä juhlat ja tapahtumat eikä kenenkään asiat eikä elämät
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Te sen sijaan jauhatte muiden asioista

Äänestä
  • Vahdi vaan omat ruokasi.

    Äänestä

Olen eläessäni äänestänyt tasan kerran ja ikää kuitenkin viisissäkynmenin pian. Elän elämääni ,teen työtäni,palkka pieni,mutta maksan siitä vuokran,sähköt,ruuat ym. Minuun ei vaikuta muiden mielipiteet lainkaan. Minua on haukuttu ja ivattu,mutta niin vain löysin hyvän työn muualta kuin Varkaudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eipä kuule tule,
En kirjoita Warkaus lehdessäkään
En osallistu
En äänestä revin ilmoitus äänestysoikeudesta kirjekuoren sisältöineen ja roskiin
Ei kiinnosta poliitikot poliikka eikä juhlat ja tapahtumat eikä kenenkään asiat eikä elämät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu