Joo, kävin kuuntelemassa uutta ja mullistavaa konseptia äsken...firma aloittaa ensi maanantaina toimintansa....vetureina ex-sevenistit.
Vittu JOO JOO!!!!!!
Vittu JOO JOO!!!!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
moista hommelia.
Eli ketkä seveniläiset siinä on mukana? Olis kiva tietää.
Kiitos tiedosta. Tämä merkitsee sitä, että Seven lopettaa toimintasa puolen vuoden sisällä.
seven käytännössä loppunut viime perjantaina 20.5.2005
manu, sevenin televisiossa esiintynyt guru, on perustanut oman Suomalaisen yhtiön. Heti mukaan, vielä kun ehtii. Nämä kuolevat nopeasti!
saako osakkeita
voiko maksaa viottuneella visalla
Vetureina siis Joku Virta tai Virtanen joka on yrityksen omistaja (näin ainakin käsitin), Johan Illman....ehkä suomen lipevin kaveri.
Tuotteina on mm. lehdet (eli voi heidän kauttaan tilata jotain aikakauslehtiä), polkupyöriä, sähköä (säköntoimittajana toimii toi graninge el joka on/oli myös tämän Seven:in sähköntoimittaja) ja sokerina pohjalla Elisan kännykkäliittymät......jepujepujee.
Se mikä mua ihan oikeesti näissä jätkissä ottaa aivoon on se, että ensin hehkutetaan, että tehdään kavereiden kesken töitä ja ollaan niin saamarin ystäviä olevinas, sit jos lopettaa (niinkuin mäkin tein, ei huvittanut olla ruottalaisten armoilla infon ja huonojen tuotteiden suhteen) sit lyödään välit poikki......jumalaut mikä elämänfilosofia jätkillä on, eli: jos mä en hyödy sun tuntemisesta mitään niin moro! Tommoset pellet kuolee useimmiten yksinäisinä ja unohdettuina kusettajina. On ne biznizmiehiä joo....kunnon bisnesmies pitää myös huolen siitä, että se tuote mitä hän edustaa myös toimii ja on hintansa arvoinen.....eli yrittää ylläpitää myös hyvää mainettansa. hyvillä tuotteilla ja firmalla joka toimii ei luulisi tämän olevan niin kovinkaan hankalaa....mutta kun tuotteet ovat ylihintaisia ja yritys useimmiten täysin äärihuono!!!!!
Kaiiki verkostopellet saa painua hiiteen....yrittäkää edes keksiä jotain omaperäistä joka myöskin toimii. Perustakaa oikeasti omia yrityksiä joissa on oikeat liikeideat muutakin kuin ihmisten kusettamista. Vain selkärangaton, ideoista vapaa ihminen hyväksyy verkostomarkkinoinnin, tavallisella työpaikalla kun on paljon isompi vaikutusmahdollisuus asioihin, verkostossa ne ovat käytännössä 0....ylälinja sitä ylälinja tätä, jäi ihan sellainen maku, että nämä ylälinjan "johtajat" tykkäävät määräämisestä hiukan liikaa, pikkupojat käyttäytyvät samoin. Tyypillinen nuollaan ylöspäin ja potkitaan alaspäin mentaliteetti, täysin lapsellista touhua. Tarkastelkaapa tollasen verkoston dynamiikkaa hetken....ei kovinkaan tervettä touhua.