Sanna Marin tuhlaa lastemme rahat

Sanna Marin tuhlaa lastemme rahat,
niidenkin jotka eivät ole vielä syntyneet.
2333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on tuhlannut jo aikoja sitten ja loput tuhlaaa kun ehtii. Eikö tässä tasavallassa ole lakia tuolle akan ketaleelle.

Äänestä
  • Kokomus ottanut velkaa yli 118 miljardia , vaikka ei ollut coronaa, sotaa ......
    Otti vekaa nousukaudenkin aikana, kokomus on surkein talous-osaaja,
    vaikka osaajiksi itseän kehuvat, joka kuitenkin on kuten tiedetään
    loisti poissa-ololla 30 vuotta yhtöjaksoisesti, eli sitä osaamista siltä
    taholta turha odottaa,

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sanna Marin tuhlaa lastemme rahat,
niidenkin jotka eivät ole vielä syntyneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu