Varoitus Akaalla toimiva auton varaosien verkkokauppa varaosa.fi. Toimitti väärän tuotteen viiveellä, ei vastaa yhteydenottoihin asian kuntoon saattamiseksi.
Varaosa.fi
Anonyymi-ap
156429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lähetä se takaisin ja tee valitus luottokortti yhtiöön ja saat rahat takasin.
Minä olen ootellut vastausta kysymykseeni jo vuorokauden, hiljaista on. Myös tuo WhatsAppin kautta kirjoittamalla toimiva keskustelu tuntuu kummalta. Tosin eipä tuo taida vastata niin ihan sama.
En ymmärrä miksi maksettua tilausta täytyy "käsitellä" sen kuin laittaa tulemaan. Paljon on opittavaa liiketoiminnasta.
Tilasin autooni uudet ajovalo umpiot, ja ne saapuivat postiin noin viikossa. Oli oikeanlaiset umpiot kohtuu hintaan.
Tilasin autoon varaosia, ei tullut tilaus koskaan perille rahat kyllä kelpasi. Olen tilannut varaosia ulkomailta eri firmoilta koskaan ei ole tälläistä kusetusta ollut!!
Tilasin varaosia ko.puljusta, tilaus on ollut pitkään" käsittelyssä" mutta osia en ikinä saanut.
Tilasin muualta samat osat,olivat seuraavana päivänä minulla.
Sähköpostiin ei vastaa tilauksen peruutuksesta,rahat kelpaa kyllä näköjään.
Olis pitänyt lukea kommentti sivustoja kyseisestä firmasta Varaosa.fi .Ei ole osia kuulunut. Kumma kun mainostaa että Suomalainen varaosaliike mutta toiminta on kyllä niinkuin tuolla itä naapurissa. En voi suositella älä osta Varaosa.fi mitään.
Sama täällä,mitään ei kuulu.Seuraavaksi luottokortti yhtiöön yhteys ja poliisille rikosilmoitus.Kannattaa muidenkin tehdä,eikä jättää asiaa siihen.
Olen tilannut kyseisestä firmasta osia aiemmin kaikki toiminut,mutta nyt maksettu tilaus 2 viikkkoa eikä mitäään ole kuulunut vaikka tilaus käsittelyssä mitähän lie tapahtunut alkoiko huijaus?
Olen tilannut osia muutaman kerran, eikä ongelmia ollut. Tosin tiesin jo tilatessa etteivät tule päivässä, kun katsoin tuotesivuilta arvioidut toimitusajat.
Tilaus myöhästyi, tuli sähköpostiin pahoittelut ja tilaus saapuikin pian, tosi hyvä varaosakauppa, tosi edulliset hinnat ja mulla ainakin pelkkää hyvää sanottavaa, suosittelen!
Toyota Raviin tilasin taka-akselin kumiheloja. Tuli kyllä sovitusti annetulla viikon toimitusajalla.
otin yhteyttä WhatsAppin kautta mitään ei ole kuulunut noh eipä tarvitsetilata mitään ja tilataan mualta jossa tuotetiedot ja selostus kunnossa
PS.........töissä isossa varaosaketjusssa/halpahallissa niin meillä ei koskaan toimita noin!!!
Juu, näin on asiakaspalvelu tökkii pahemman kerran, ulkomaisista verkkokaupoista vastaavat heti. tavaroiden toimitus hylly tavaroilla yli kuukausi, en suosittele, tein testin tilasin kympin osan, ei toimi, olisin tilannut paljon osia jos homma olisi ollut hanskassa.
Halvempi mitä vironkaupat, toimitus voisi olla vikkelämpää.