Olisi hienoa meidän kannaltamme, jotka emme vielä ole nähneet uusinta SW:tä, että mikäli (ja kun) elokuvasta keskustelette ja teette uusia ketjujakin, niin merkatkaa ne jollakin spoiler-varoituksella. Esimerkiksi **SPOILER** käy vallan erinomaisesti. Meinaan kun itse lueskelen satunnaisesti näitä keskusteluita, niin en millään haluaisi spoilaantua tulevasta elokuvasta. Pääsen näes katsomaan sen vasta viikon-kahden kuluttua.
Kiitos.
Vetoomus
3
906
Vastaukset
- Linda
Ei kannattaisi.
- zoos
Tulitko ajatelleeksi, parahin Linda, ettei tämän foorumin nimi ole "Star Wars keskustelu - vain niille, jotka ovat katsoneet ep III:sen"..?
Joten, eikö olekkin melkein itsestään selvää, että täällä käy sellaisiakin ihmisiä, jotka eivät ole tuota mahtileffaa katsoneet?
Kysymykseesi, "miksi sitten hengaat tällä?" voin vastata Lomax82:n puolesta, että ihan hyvin voi olla Sw-fani, vaikkei uusinta leffaa ole nähnytkään. Jotkut ihmiset myös haluavat keskustella muustakin Sw:n liittyvistä asioista, kuin ep III:sesta.
Tosiaan. Spoilauksen voisi ihan hyvin ilmoittaa otsikoissa, tai ainakin viestien alussa. ^^) - Mörkö
zoos kirjoitti:
Tulitko ajatelleeksi, parahin Linda, ettei tämän foorumin nimi ole "Star Wars keskustelu - vain niille, jotka ovat katsoneet ep III:sen"..?
Joten, eikö olekkin melkein itsestään selvää, että täällä käy sellaisiakin ihmisiä, jotka eivät ole tuota mahtileffaa katsoneet?
Kysymykseesi, "miksi sitten hengaat tällä?" voin vastata Lomax82:n puolesta, että ihan hyvin voi olla Sw-fani, vaikkei uusinta leffaa ole nähnytkään. Jotkut ihmiset myös haluavat keskustella muustakin Sw:n liittyvistä asioista, kuin ep III:sesta.
Tosiaan. Spoilauksen voisi ihan hyvin ilmoittaa otsikoissa, tai ainakin viestien alussa. ^^)Nyyh nyyh..... Life is hard, then you die.... get used to it!
Älä tule tänne norkoilemaan jos pelkäät spoilausta niin paljon että pitää alkaa siitä itkemään. Spoiler tagit on muille palstoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3499359Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat865829Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3635419SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden913804Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33222Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662783Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal722757Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52543Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72478- 1132446