Nyt on alettu vetää urheiluun ajatusta, että kaikki ovat samanlaista "ainesta".
Eräs käytännön esimerkki:
Nuorten painissa on alettu yhdistää tyttöjen ja poikien painit samaksi, vain painon mukaan.
Tiedän jo ainakin yhden painikilpailun, jossa tytöt ja pojat painivat sekaisin, vain painon mukaan.
Tytöt hävisivät joka ottelun poikia vastaan, ja tyttöjen into koko harrastukseen on katoamassa, harrastajat lopettaa.
Myös pojat ovat haluttomia painimaan tyttöjä vastaan.
Tiedän tämän koska eräs sukuuni kuuluva suoraan alenevassa polvessa oleva nuori on mukana.
Hän on enemmänkin voima- kuin tekniikkapainija.
Tiedän muitakin lajeja jota tämä villitys tuntuu koskevan.
Kamuttajan mielestä hölmö aate on "Yhdenvertaisuus urheilussa."
18
277
Vastaukset
Mitenkäs tämä tuli tuplana?
Lisään vielä sellaisen jutun, että kohta on isommat kisat (paini) jossa on ilmoitettu olevan vain painorjat, ei muuta erottelua.
- Anonyymi
Itä-saksa oli aikaansa edellä. He tekivät tytöistä poikia hormooneilla urheilussa.
-ruskisoldat-- Anonyymi
Nyt se tehdään hölmöllä lainsäädännöllä! Aivan älytöntä jos laitetaan miehet ja naiset painimaan sekaisin vain painon mukaan. Ei mitään mieltä. entä miten nyrkkeily, moukari, kiekko, keihäs, juoksut. Hulluja nuo roomalaiset sanoisi Asterix!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt se tehdään hölmöllä lainsäädännöllä! Aivan älytöntä jos laitetaan miehet ja naiset painimaan sekaisin vain painon mukaan. Ei mitään mieltä. entä miten nyrkkeily, moukari, kiekko, keihäs, juoksut. Hulluja nuo roomalaiset sanoisi Asterix!
Taitaa naisurheilijat kohta häipyä monesta lajista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa naisurheilijat kohta häipyä monesta lajista.
Hiihdosta lähtee kohta.
- Anonyymi
Oeshan se näky. Mies ja naespaenija. Huarat levällään toestesa nuamoella...voi viddu, mihinkkään tämä mualima vielä männöö? Ei kkae tuoho vielä männe?
- Anonyymi
Tuota se sukupuolettomuus sekä homppeleiden ja lepakoiden jalustalle nostaminen tekee. Taas kerran ihminen yrittää muuttaa luonnon ja elämisen perustan lainalaisuuksia ja leikkiä ylijumalaa. Lopulta luonto korjaa tämänkin raiteilleen ja se on silloin huono asia koko ihmiskunnalle, ei pelkästään sukupuolihäiriintyneille.
- Anonyymi
Mikä ihmeen hulluus päättäjiä vaivaa, kun urheilukin alkaa mennä trans touhuksi.
- Anonyymi
Niin se pitää ollakkin ei mitään rajoja. Painon nosto pitää olla myös molemmille sama vain painorajat ei muuta.
- Anonyymi
Ei noita päättäjiä järki päätä pakota,
- Anonyymi
Eihän naisille jää mitään mahdollisuutta pärjätä.
- Anonyymi
Se on sitä tasa arvoa, äläkä purnaa se on vihapuhetta!
- Anonyymi
Painiseurasta on alkanut jäädä poikia pois kun eivät halua painia tyttöjen kanssa. Näinkö kannustetaan nuoria urheilemaan?
- Anonyymi
Niin jää tyttöjäkin, ja kun saman touhun siirtävät aikuisten paineihin, niin naiset jää pois.
- Anonyymi
Tyttöjen on paras pysytellä opettelemassa miesten palvelemista eikä urheilla.
- Anonyymi
Niinhän ne niissä bambumajoissa jo tekeekin. Täällä ne vain läpsyttelee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151630
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91303Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931056Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit491050Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297942- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757