Tämän jutun miehiltänne. Tämä on tavallaan kiellettyä ja pimeää. Itsekästä ja pahaa. Toisaalta ymmärrettävää. Mutta kuitenkin fiksu ja filmaattinen ei tällaista harrasta. Fiksu ja filmaattinen on nimittäin rehellinen, positiivinen, kannustava ja avoin. Ei mikään kaunainen ja himokas kielletyn hedelmän kaipaaja. 🤩
Oon joskus miettinyt että miten kätkette
Anonyymi-ap
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Keskustelupalsta? Mitä kiellettyä siinä on?
Voi sen noinkin itselleen selittää.
Juttelua tuntemattomien kanssa onpa suorastaan pimeää.
Entä tuttujen kanssa juttelu?
Miten täällä anonyymisti kukaan voi olla tuttu? Ja eikö varattu voi ihastua?
Niin, miten se voi olla mahdollista.
Kerro sinä kun tiedät? Tunnetko täältä ihmisiä?
En ole varattua kaivannut. Tietääkseni. Sinusta en olisi niin varma.
Kyse oli siitä, että miten varattu itse kaipaa.
Ahaa. En ole varattu, enkä kaipaa varattua. Taistelutoverille kyllä joskus kirjoitan. Hänen tunteistaan en tiedä. Hän on varattu. En kyllä himoitse häntä, eikä hän tietääkseni minua. Mikä on ongelma?
Mitä v...ttua. Mistä nyt ketään syytät? Eikös sulla ole siellä se aito ja rehellinen nainen. Anna muiden olla rauhassa omine ajatuksineen.
Ei tää varmaan sulle ollut.
Mä seurasin exän kanssa ollessani hänen kirjoitteluaan. Raukka ei koskaan tajunnut, että tajusin. Ja tunsin huonoa mieltä, kun kaipaisin erästä toista. No niin hänkin
Kyllä, olen juuri tuollainen fiksu ja filmaattinen jne kaikille niille, jotka ovat sitä myös minulle. Mietipä sitä.
Miksi mun pitäisi miettiä jonkun tuntemattoman ihmisen yleisinhimillisiä taipumuksia?
Kerrotko nyt mistä on kysymys? Oletan kyllä, että tämä ei liity minuun mitenkään.
Lue ja ymmärrä. https://www.is.fi/menaiset/ihmiset-ja-suhteet/art-2000009439954.html
Ai. Tämä on joku työpaikkaromanssijuttu. Ei siis mitään tekemistä minun kanssa. Huoh.
Ei tarvitse onneksi kätkeä.
Eiköhän jokainen tiedä mikä on S24.