Toimittajat ja kolumnistiti kirjottelee Kalevassa aika paljon Sannasta. Ja jatkuvasti Sannan tekosia ja töppäyksiä silotellaan ja selitellään parhain päin. Eikö lehdistön tehtävä olekaan enää epäkohtien ja väärinkäytösten paljastus?
Miksi Kaleva ihannoi Sanna Marinia?
Anonyymi-ap
278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suomihan on pohjolan Pohjois-Korea. Media on valjastettu tähän. Ainoa lehti, mikä kertoo asiat totuuden mukaisesti, on Seiska, sitä ei ole vielä ostettu. Näin se vain on.
Odota, kohta on jokaisen kämpän seinällä oltava diktaattori Marinin kuva, jota pitää kumarrella aamulla, päivällä ja illalla ja jos satut olemaan töissä, niin on jokaisen pidettävä taskumallikuvaa mukanaan, että saa sitten kumarrella töidensä lomassa.
Ohjeet eiku määräykset tulee rapakon takaa Siionin Viisailta, jotka omistavat Kalevankin. Ei siinä toimittelijat vastaan pullikoi, nälkä ja kylmä se niillekin tulee muuten. Tai vieläkin pahempaa: Ei ole parvekkeet osoittautuneet sen lujemmiksi täällä kuin Wladimiorgradissa ja saattaa sitä vääristä mielipiteistä käydä kuin Ilja Janitskinillekin! PolPo seuraa jo muutenkin epäilyttäviä mielipiteitä. Niinkuin tätäkin.