kentältä kuuluu jälleen niin kuin rapiksen tapauksen jälkeen niitä ei olisi jo tarpeeksi lyhyen ajan sisällä kuultu.
Entisissä Sermetin tiloissa toimivan yhtiön omistava emoyhtiö Kpa unicon on hakeutunut yrityssaneeraukseen !
Toiminta jatkuu Kiuruvedellä ja muillakin paikkakunnilla normaalisti mutta nyt täytyy panna kädet ristiin ja toivoa että yrityssaneeraus onnistuu ja myös Kiuruveden toimipiste pysyy mukana.
Huonoja uutisia Kiuruveden yritys-
24
2755
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa olla niin, ettei yritykset pysy pystyssä pelkästään kehumalla.
- Anonyymi
Kiuruvesi- ilmiö vetää mukaansa kaikki yritykset tuhoon, outo tauti tarttuu ja leviää emoyhtiöihinkin, mistä johtunee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiuruvesi- ilmiö vetää mukaansa kaikki yritykset tuhoon, outo tauti tarttuu ja leviää emoyhtiöihinkin, mistä johtunee?
Lisää kahvia ja kuvia!!!
- Anonyymi
Kaikesta päätellen enemmän kuin sinä 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikesta päätellen enemmän kuin sinä 😂
Tälläkö Petrus Pennasen ja Vladimir Putinin risteytyksellä?
- Anonyymi
Rapakkojoen konkka OY - mainostaa edelleen paikallisradiossa että " tuus eukko kattoon, Rapiksen tekemä katto vuotaa!" Olisiko surkea työn laatu perussyy jatkuviin konkursseihin?.
- Anonyymi
Oletpas kyllä säälittävä tapaus
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17779026n
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Kohta voisi olla odotettavissa hyviä uutisia, onhan Liike Nyt ollut pinnalla jo kaksi vuotta. Toisaalta meillä on hyvä palveluvarustus, paljon parempi kuin asukaspohja sallii. Pravdan mukaan meillä käy paljon ulkokuntalaisia ja taidettiin mainita, että vaateliikeitä on jopa Iisalmea enemmän. Muutama vuosi sitten Iisalmessa, kauppakeskus Iisassa oli kymmenkunta vaateliikettä, nyt enää yksi, jos sitäkään.
Pellet luo Kiuruvedestä kaupan keskusta. Totuus lienee muuta.
Yksi syy korkeaan palveluvarustukseen on kaupungin kautta tapahtunut yllytys. Eikö joku parisen vuotta sitten aloittanut liike sanonut,että kaupungin aloitteesta tämä perustettiin. Odotan pelolla,mitä tapahtuu väärien mielikuvien kautta perustetuille kauppaliikkeille ja yrityksille, kunhan ruususen unet on nukuttu.- Anonyymi
Liike Nytin ansiosta teboililla menee paremmin, kuin koskaan. Huuzkonen on saanut käännytettyä jo kaikki tyhmimmät tebskan asiakkaiksi ja putinisteiksi.
- Anonyymi
Kuka on syyllinen? Nyt nimet pöytään ja tämä lapsellinen vihjailu hiivattiiin!!!
- Anonyymi
Tuollahan sanottiin: syntipukki kaupunki ja paikallislehden disinformaatio ja pelastajana nytjäkkeet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuollahan sanottiin: syntipukki kaupunki ja paikallislehden disinformaatio ja pelastajana nytjäkkeet.
Kyllä paikallisten lukutaitoa sopii epäillä, varsinkin rivivälin lukutaitoa. Uskotaan kaikki hömppä mitä joku keksiikin julkaista. Suuruusharhaa havaittavissa ja jossakin vaiheessa karu totuus paljastuu. Nimittäin se että Kiuruvesi on pikkukylä siinä missä muutkin vastaavat ympäri maata, eikä täällä todellakaan ole mikään älyn ja superyksilöiden keskittymä.
- Anonyymi
Oiskohan Kiuruvedellä tilausta alastomalle yleismies jantuselle. Voisin käydä esimerkiksi tekemässä remppaa tai ruokaa ilman vaatteita.
- Anonyymi
Ehkä ei. Nimismies ja eläinlääkäri varmaan olisivat maksaneet,mutta kuuluvat jo esihistoriaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä ei. Nimismies ja eläinlääkäri varmaan olisivat maksaneet,mutta kuuluvat jo esihistoriaan.
Onhan kaupungin johdossa selvästi näitä miehimyksiä, sieltä löytyy suojatyöpaikka varmaan nakunikkarillekin.
- Anonyymi
Täällä mitään homosirkusta tarvita, mutta kunnon bordellille olisi tilaus.
- Anonyymi
Muuttaa muualle niin löytyy töitä
- Anonyymi
Nyt pöhisöö.
- Anonyymi
Konkurssiin meni. 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Elinkeinojaosto tekee Kiuruvedestä kaupan keskusta ja vierailee pitsinnyplääjäyrityksissä samalla unohtaen merkittävät työllistäjät ja teollisuuden.
- Anonyymi
Se on sitä positiivista pöhinää tosiaan turhaa yllyystelyä j. Pltä no iskelmäniityt pelastaa taas vuoden eteenpäin
- Anonyymi
Lueppas Pravda. Pääkirjoituksen otsikkokin on Hyviä uutisia, Hyviä uutisia.
- Anonyymi
Teboilikin on keksinyt keinon pitää narkit loitolla. Hankki myyntiin olutta, joka puraisee miellyttävästi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006394
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283200Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701726- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46969Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11956Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869