Jos on niin mikä on Itä-Helsingin rooli.Onko alueita joita pitää
varoa iltaisin.Toivon faktoja enkä mitään höpöhöpö vastauksia.
On hyvä tietää niin välttää näissä alueissa liikkumista.
Esimerkiksi Vantaalla Myyrmäen alueella ja erityisesti
juna-asemalla ei ole viisasta liikkua iltaisin tai öisin.
Joku on sanonut että Itäkeskuksen tietyt alueet on myös
iltaisin ja öisin hyvä kiertää kaukaa.
Onko tilastoja missä Helsingin osissa on eniten katuväkivaltaa
Anonyymi-ap
2
413
Vastaukset 2
- Anonyymi
Asiaa on tilastoitu, ja "levottomimmat" alueet ovat Helsingin päärautatieaseman tienoolla. Ei siksi, että siellä asuisi erityisen epäsosiaalista porukkaa, vaan siksi, että se on läpikulkupaikka, josta mennään moneen suuntaan varsinkin pikkutunneilla ravintoloiden sulkeuduttua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487