Ei kauaa kestänyt ilo. Olisikohan ollut alunperin isommat visiot, kuin mitä osaaminen ja resurssit antoivat myöden?
Pitäisi nuo hotellihankkeet jättää ns. isojen poikien hommiksi, ternimaitokokemus ei nyt riittänyt.
Pitäisi nuo hotellihankkeet jättää ns. isojen poikien hommiksi, ternimaitokokemus ei nyt riittänyt.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kulu Resort valtiolle ja elykeskuksille. Siellä jossain pikkukunnassa odotellaan kieli pitkällä ja kukkaro auki Larmeja acaamaan uutta Kulu Resortia Suomen julkkiksille ja narupersuksille. Sinne sitten Iholla sarjaa kuvaamaan. Kunnan kerma hykertelee. Mielellään muutama milli tällaiseen tyhjään kuratouhuun. 🇫🇮🤑
Ihan pelkkää rahastusta ja julkisuudessa paistattelua. Tavan tallaaja olisi jo suunnitteluvaiheessa tiennyt, ettei tuollainen "eliittipaikka" tule koskaan menestymään. Härskiä touhua noilta tyrkyiltä!
Hienoa oli hymyillä vielä vuoden päivät sitten. Ei varmaan realismi iskenyt missään vaiheessa, vaan viihdejulkkiksen statuksella lähdettiin viemään hommaa eteenpäin. Sen verran omassa elämässä on kokemuksia Elyn kanssa, että ihmettelen miten E-Savossa on voitu myöntää hankkeelle lähes 900 000 euroa? Nyt kun realismi iski ja maksuvaikeudet on tosiasia ja julki, vetäydytään hommasta (jätetään uppoava laiva) ja huokaillaan julkisuudessa, että kaikkeme on annettu. Toivottavasti Ely ärähtää tästä hommasta.
Ei tarvitse olla suurikaan ennustaja, kun veikkaa, että viimeistään vuoden päästä Jutalla on taas jotain suurisuuntaista projektia tulossa ja ilomielin annetaan taas haastatteluja eli saadaan ilmaista mainosta. Se ilmainen mainos ei vaan Kuruakaan tainnut saada lentoon.
Ei ollut ensimmäinen huijaus rouvalla .
Miten nää onnistuu uudestaan ja taas uudestaan kusettamaan päättäjiä ka rahoittajia? Molemmat Larm pariskunnasta on joteski epämiellyttäviä, liian imelä.
Ehkä luulivat että nimi vetää porukkaa sinne
Ei vaan vetänykkään
Kurua mainostetaan varaussivuilla: "Kurussa ei tarvitse tehdä yhtään mitään". - Näin, kun et voi tehdä mitään. Eihän lomalla koskaan tarvitse... Mutta yleensä halutaan ja siksi tarjotaan vieraille erilaisia aktiviteetteja.
No oli se Juha aika tylsä mies sanos Jutta. Eroaakohan nämäkin sovussa?
Molemmat vaan maksumiehiksi, ihan liikaa ovat ihmisiä jo narranneet ja teeskennelleet!
Eikö paikka menestynyt, vaikka kaikkien ihailema, kadehtima, huippu varakas ja fiksu Sara Sieppi, kävi siellä lomailemassa kesken raskaan työnsä?
Kummasti muuten tuon paikan pimeä ja kylmä sisustus muistuttaa, vesihanoineen, ja mustine yksityiskohtineen Siepin kolkkoa kotia.?
Eikös nää kaksi "fiksua" naista pitäneet jotain sisustusjuttua heinineen ja typerine härpäkkeineen? Jospa sitä on porukalla hommailtu kaikenlaista.......firman piikkiin? 🤔
Eikö Marakin käynyt Lippisjonnen kanssa siellä viime kesänä...
Ideana täysin kuollut. Suomesta ei löydy maksavia asiakkaita tuollaiseen paikkaan. Vielä rakennettu jonnekkin Tampereen takametsään. 30 min Helsingistä olisi voinut toimia - tuskin sielläkään.
Varsinaisia businessmiehiä ja naisia.
Eliittipaikka sijaitsee muuten Savon sydämessä, korvessa.
Totta. Ihan ääliömäinen projekti. Miten valtio on voinut myöntää 900 000 euroa tukea tälle? Tämä on rikollista korruptiota!
Aivan uskomatonta tuo veronmaksajien rahan tuhlaus, ei mitään järkeä koko hankkeessa.
Millaiset laskelmat/toimintasuunnitelma ollut, jotta rahoitus saatu? Lappiin olisi kannattanut investoida , missä käy varakkaita ulkomaalaisia turisteja, vaativat laatua. Tuo pariskunta on jotenkin minusta ällöttävä kaikkine seksineuvoineen, yök.
Ei hätää. Aina voi palata ternimaitobisnekseen!
Hyvä paikka VOK:ille !
Maataloustukea tälle älyttömälle hankkeelle annettiin miljoonan verran, kantaako kukaan vastuuta tuosta veronmaksajien rahojen tuhlaamisesta? Onko kukaan Kuru Resortin vetäjistä pyytänyt edes anteeksi suomalaisilta tuota kusetusta?
Rezerwacja jest chwilowo niedostepna.
Siitä vaan seuraavaa yritystä perustamaan ja tukia anelemaan!
Kun on tarpeeksi härski, tuollainenkin onnistuu.
Tämä pariskunta on niiiiiin pellejä....heh heh!
Aina voi myydä ternimaitoa? hehee
Totta, ternimaitokapselit taas markkinoille ja uuteen nousuun!