Onko Tuusniemen asuntokanta tulevan EU energiadirektiivin mukainen?Onko mummot ja papat valmiit satsaamaan 20-30000 E remontteihin?Ja jos et pysty remontoimaan torppaasi direktiivien mukaiseksi,löytyykö kotoaan häädetyille Tuusniemeltä kunnan vuokra-asuntoja,jotka ovat lain ja asetuksen mukaisesti energiatehokkaita?Muista äänestää tulevissa vaaleissa.
Energiadirektiivi
Anonyymi-ap
11412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Valtio ja Kunnat nämä energia remontti hävikit maksaa,suuruudet riipuvat vain lämmitys tavoista.Näin nämä on tehty jo -60 luvulta lukien.näille vanhuksille.
Tuusniemen Mummoille ja Papoille rakennetaan uusia Palvelutaloja,sitä mukaan kun niihin riittää kyselijöitä,ovat ainakin nykyisten rakennusmääräyksien mukaisia.
Ovat taatusti energiatehokkaita. Äänestä VKK,Kansa päätää!
6666666666666666666
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17780284G
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Siellä monessa mökissä vietettiin unettomia öitä, kun vanhan perintötalon arvo nollautui eilen eu:n päätöksellä.
Jaahas
9999999999999999999
Energiaremontit alkavat,kohta Arilla ja Simolla on niin paljon hommia ,että paskakylän kateellisia vit**taa👍
Autossa istuvat ja nykivät päitään, ei ole aikaa energiaremonttiin heillä.
Ja taas nykii.
Kyllä ne jää syrjäkylän pirtit remppaamatta. Talot arvottomia nyt ja rempan jäljeenkin. Ei kannata.
Ei tulisi ähryllä ja tuhrulla tehyksi mikkään isompi remontti ennään,liian vötöstelyä on nuo heidän urakat jotta lämmöneristysremontit tulisi tehtyä.
Ei kerkeä remppa Arska koko kylää korjaamaan.