Kuormien ajo?

Anonyymi-ap

Ajatteko siinä Päntälän Eikan soraringissä kuormia, lasteja vaiko mällejä? Yks tuttu ajaa siinä kolmen kirveen kanjalla ja kuulemma lasteja työntää menemään. Makkara pannua tuplilla höyräreillä ahmii ajun aikana ja Nakke Nakuttaja ananas limska aina juomana.

1

206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      K.A.lervo oli viettänyt erityisen rankan aju viikon eli ajanut sm300:lle yhden hiata kuorman kolmen kilometrin päässä asuvalle kaverille ja vietti ansaittua viikkolepoa Päntölän seompaarilla pöydässä sammuneena. Lervoa ei olisi hereille saanut edes pillastunut biisonilaumakaan, mutta kun Kiljukassu saapui huoltamolle F12 kaniallaan ja jätti sen pihaan lonksottomaan joutokäyntiä, sinistä savua pystypiipusta tuprutellen niin Lervo heräsi, nosti päänsä pöydästä ja avasi punertavat mullibiison silmänsä ja tuijotti kolme sekuntia Kaliahessun kaania jonka putkesta tuli sininen savu ja LERVO huusi mylvimällä "PAAVI ON VALITTU" ! Ja "kops" vaan kuului kun Lervon pää kopsahti pöytään takas!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3970
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      20
      3558
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3407
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3357
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3254
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      3061
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2925
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      80
      2769
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2677
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2387
    Aihe