Onko kellään kokemuksia tai tietoa Maribell-soutuveneistä?
Myyjä ilmoittaa ne kotimaisiksi, netistä ei löydy mitään tietoa.
Hinta esimerkkejä
385 soutuvene 590e
475 soutuvene 650e
420 tasaperävene 790e
hinnat ei ole kovin pahoja, kun tietäs vain onko noi umpi surkeita...
Kokemuksia
8
10205
Vastaukset
- skee
Joo mulla on kokemusta maribell 475 veneestä. Voin sanoo et paras vene millä olen soutanut ja olen ylpeä omistaja. Tuulta ja aallokko on ollu eikä vene ole milloinkaa tuntunu heiveröiseltä. Omasta mielestäni voin suositella venettä kaikille venettä etsiville.
- maribell
Itsellä on myös tuo vene, mutta soutanut vain kerran, ei huono. Miten se käyttäytyy moottorin kanssa? Onko kellään kokemusta?
- Jungmanni
Minulla on myös Maribell 475 SL soutuvene, joka on tosi kevyt soutaa, myös moottorilla (2,5hv) toimii, keulaan vähän painoa vaatii. Ollut 15 vuotta. Suosittelen. Nyt uudessa jotain parannuksia (EU normeja)
- ammattilainen
huippu vene valmistettu ähtärissä n.15v olen itse valmistanut 3v myydään paljon pohjosiin asiakkaat kehuvat kevyeksi soutaa ja tukevaksi.ce merkitty.
- Anonyymi
Maribell 475 nykypäivänä tosi laadukas kevyt ja tukeva soutaa. Eikä hintakaan päätä huimaa 1100e. Parempi kuin monet suomalainet ja vironpoikien tekemät ideal veneet.
- Anonyymi
Hinta laatusuhde tosi hyvä, vastaavat liikkeissä 1990e
- Anonyymi
Baribell 415 SL
Hyvä ja kestävä vene, riittävän tukeva ja sopivan painoinen. Oma vene käytössä jo kymmeniä vuosia, eikä tarvettaa vaihtoon.
Syksyllä yhden miehen voimilla rantaan ja kääntöön talveksi!! Ei täsä vene parane, kahdet airon hankain paikat yksin soutuun tai kaksin/ kolmin veneilyyn.
Pienellä perämoottorilla ulapalle isollakin sisävedellä. - Anonyymi
Täältä voisi löytyä joku tietäjä. Mulle päätyi perintönä tuollainen vanha, mutta yllättävän hyväkuntoinen Maribell 395 ML (tasaperäinen, muistuttaa aika pitkälti esim. Yamarinin avoveneitä).
Tietäisiköhän kukaan, mikä tuohon on moottorisuositus, koska CE/tyyppikilpeä ei ole?
Veikkaisin veneen olevan iältään n, 30 vuotta, joten ainakin tuon kunnosta päätellen ovat ihan kestäviä ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o1973831Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta812086Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin822033Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva481956Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.851905Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b621623Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1421076Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem276976- 67894
Oikea mies ei katoa elämästä silloin
Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi98846